Wimbledon: Matkowski i Peschke!


Tradycyjnie od kilku turniejów Marcin Matkowski występuje na kortach z Kvetą Peschke. Doświadczona deblistka i nasz tenisista bardzo dobrze się uzupełniają i osiągają niezłe wyniki. Przed rokiem osiągnęli razem finał wielkoszlemowego US Open, a w styczniu dotarli wspólnie do półfinałuAustralian Open. W swoim trzecim starcie w Paryżu, Polak i Czeszka ulegli Andrei Hlavackovej i Lukasowi Dlouhy'emu.

Rywalami w II rundzie Wimbledonu, duetu rozstawionego z numerem 11., będą Abigail Spears i Andy Ram, czyli duet izraelsko-amerykański, ciekawe zestawienie.

Marcin Matkowski ostatnio startował bez Mariusza Fyrstenberga, który doznał kontuzji. W Wimbledonie gra z Łukaszem Kubotem i po dwóch wygranych meczach można powiedzieć, że spisują się całkiem nieźle. Matkowski nie przepada za nawierzchnią trawiastą, więc nie można na pewno liczyć na zbyt wiele, ale w końcu jego partnerką jest Peschke, która w 2011 roku wygrała Wimbledon z Katariną Srebotnik.

Abigail Spears od dawna występuje z Rachel Kops-Jones, wyniki notują różne, ale należą raczej do tych lepszych deblowych par na świecie. Przed rokiem na trawie doszły do ćwierćfinału Wimbledonu, a teraz są już w III rundzie.

Andy Ram znacznie spadł w rankingu, dokąd przestał grać z Jonathanem Erlichem. Aktualnie zajmuje 115. miejsce w rankingu i ostatnio był nawet zmuszony do gry w Challengerach, gdzie dwukrotnie odpadał z Polakami: Tomaszem Bednarkiem i Mateuszem Kowalczykiem. Na trawie notuje trzech turniej z Erikiem Butorakiem, udało im się wygrać tylko jeden mecz w Eastbourne.

Faworytami są Peschke i Matkowski, będzie to swego rodzaju niespodzianka, jeśli nie uda im się pokonać tych rywali.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!