10 faktów o meczu Radwańska vs Ivanović


1. Urszula Radwańska i Ana Ivanović grały ze sobą dwukrotnie. W Pucharze federacji w 2008 roku, kiedy Serbka była u szczytu formy, oddała młodszej koleżance ledwie cztery gemy. Pod koniec poprzedniego sezonu w Tokio górą była już polska tenisistka, ale po trzysetowej walce.

2. Ula Radwańska w styczniu wygrała tylko jeden mecz, a następnie pokazała się z kiepskiej strony w Pucharze Federacji. Dopiero od imprezy w Dausze zaczęła lepiej grać. W tym roku pokonała już dwie tenistski z Top 20: Sloane Stephens i Robertę Vinci.

3. Ana Ivanović od 2008 roku wygrała tylko trzy turnieje, tak naprawdę daleko jej od tamtej formy. Wszystko jest winą ciągłych zmian trenerów i przebojów z chłopakami. Tenisistka była związana z Fernando Verdasco, z którym ostatecznie się rozstała ze względu na... jego niewierność.

4. Dwukrotnie w tym sezonie serbską zawodniczkę pokonała starsza z sióstr - Agnieszka, w obu wypadkach skończyło się na dwóch setach.

5. Ivanović dysponuje jednym z najlepszych forhendów w WTA według wielu ekspertów.

6. Zarówno Ana, jak i Ula są nierówne, w trakcie spotkań przeplatają gorsze i lepsze momenty. Obie zawodniczki grają tenis agresywny i wiele zależy od dyspozycji dnia. Warto więc zagrać typ, że w pierwszej partii będzie mniej niż 9.5 gemów @1.58

7. Ciężko wskazać potencjalną zwyciężczynię tego pojedynku, wyżej notowana jest Serbka i to ona jest faworytką bukmacherów. Ula jednak z dobrej strony pokazała się zarówno w Indian Wells, jak i w pierwszym meczu w Miami, więc to może być dobry typ @2.65

8. Zawodniczki grają bardzo podobnie, to znaczy opierają swój tenis właśnie na agresywnej grze, starają się też jak najwięcej zyskiwać serwisem. Niestety, to nie ATP, gdzie utrzymanie serwisu to rzecz normalna. Wszystko może rozegrać się więc w trzech setach.

9. Zwyciężczyni tego meczu zmierzy się z Ekateriną Makarovą lub Swetlaną Kuzniecową, ale już przed wyjściem na kort będzie znać potencjalną rywalkę.

10. Ana Ivanović broni punktów uzyskanych przed rokiem za IV rundę. Przed Indian Wells notowana była na 13. miejscu, przez słabszą postawę w tamtym turnieju, już jest 17., następny spadek może być boleśniejszy.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!