Australian Open: Kto awansuje z eliminacji? (kobiety)


Wydaje się, że spoważniała już Michelle Larcher de Brito i jej tenis, Portugalka zaczęła grać w turniejach WTA już w wieku 15 lat, szybko awansowała dość wysoko i niestety to był dla niej szok, zbyt wiele, by mogła sobie z tym poradzić. Nadeszły głupie porażki i zaczęła wszystko od początku, przebijając się od turniejów ITF. W II rundzie eliminacji oddała seta Cristinie Andrei Mitu, ale później już dobrze sobie poradziła, w I rundzie mecz bez historii.

Jej rywalką będzie Chanel Simmonds, o pół roku starsza reprezentantka Republiki Południowej Afryki. Simmonds też nieźle sobie poradziła w eliminacjach w Melbourne, ale Portugalka ma większe umiejętności, wydaje się, że powinna spokojnie awansować do turnieju głównego.

Ciekawie zapowiada się też starcie Darii Gavrilowej z Yi-Miao Zhou. Utalentowana rosyjska zawodniczka w czasach juniorskich dominowała, ale w cyklu profesjonalnym jeszcze nie zdążyła. 18-latka aktualnie zajmuje 222. miejsce w rankingu WTA, w poprzednim sezonie odnotowała kilka udanych występów w turniejach ITF i wydaje się, że w tym może powoli się przebijać do Top 100. W eliminacjach w Brisbane pokonała Marianę Duque-Marino, by tydzień później przegrać z nią w Hobart, tej samej fazie turnieju. W australijskim Brisbane nawiązała walkę z Vanią King, a w eliminacjach w Melbourne rozprawiła się ze Stephanie Vogt i inną utalentowaną młodą tenisistką - Eugenie Bouchard.

Yi-Miao Zhou jest faworytką w starciu z Rosjanką. Między innymi z powodu rankingu, zajmuje w nim 169. pozycję, jest o trzy lata (doświadczenia) starsza i pokonała Gavrilovą w Dubaju pod koniec poprzedniego sezonu po trzysetowej batalii. Chinka grała głównie na  kontynencie azjatyckim, wywalczyła w karierze pięć tytułów w turniejach ITF w latach 2007-2010. Warto zaryzykować, że młodziutka Daria zrewanżuje się za porażkę z Dubaju i wystapi w turnieju głównym!

Faworytką jest w swoim meczu także Lesia Tsurenko, która mierzy się z Buyukakcay - Turczynką. Ostatnio Tsurenko świetnie spisała się w Brisbane, więc powinna spokojnie zagrać w turnieju głównym w Melbourne.

Vesna Dolonc w starciu ze Stephanie Dubois także jest faworytką i wydaje się, że również powinna spokojnie uzyskać awans.

Nasze typy:
- zwycięstwo Darii Gavrilovej @2.45
- zwycięstwo Tsurenko @1.28

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!