Burnie bez faworytek. Szansa dla Linette?


Magda Linette to tenisistka niezwykle utalentowana, która światu pokazała się w 2010 roku, wygrywając cztery imprezy w sezonie. Później poznanianka gdzieś zniknęła, opowiadała po fakcie, że zupełnie się pogubiła. Spadła w rankingu, nie wykorzystała szansy i musiała się odbudowywać jeszcze raz. Ostatecznie udało jej się to, wróciła na poprzednie miejsce, a nawet je poprawiła

Eliminacje do Australian Open - pechowe losowanie, w II rundzie Polka zagrała z Lucie Hredecką, przede wszystkim znakomitą deblistką. Mecz na styku, wygrało doświadczenie, więc notowana na 116. miejscu w rankingu WTA Linette, o kolejne punkty walczy w Australii, ale w mniejszych imprezach.

W I rundzie Polka poradziła sobie z Yuxu Zhang i następnie rozprawiła się z Tammi Patterson. Polka awansowała do ćwierćfinału i co ciekawe - pozostała już w stawce tylko jedna rozstawiona tenisistka - Olivia Rogowska. Odpadła m.in. Jarmila Gajdosova.

Teraz rywalką Linette będzie 25-letnia Irena Pavlovic, notowana na początku trzeciej setki. Francuska tenisistka w tym sezonie póki co bez większych osiągnięć, w eliminacjach do Australian Open jej zabraklo, w Auckland poległa dotkliwie z Coco Vandeweghe, a w Burnie już w I rundzie ledwo uniknęła porażki.

Magda Linette znów nie powinna mieć większych problemów z awansem (@1.38). Pozostałe mecze także mają murowane faworytki. Elizaveta Kulichkova to nastolatka, która na początku sezonu odprawiła m.in. Pauline Parmentier w Hong-Kongu. Tu poradziła sobie np. z Yung-Jan Chan i Ashleigh Barty, więc Jasmine Paolini nie powinna stanowić problemu (@1.20).

Najtrudniej może mieć wspomniana rozstawiona Rogowska, której rywalką będzie Misa Eguchi (@3.50). Japonka z turnieju wyrzuciła własnie Gajdosovą, a wcześniej bardzo łatwo pokonała Terezę Mrdezę. Australijka jednak rzadko zawodzi w imprezach u siebie (@1.28).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!