Challenger Ningbo: Katarzyna Piter w akcji!


Katarzyna Piter aktualnie jest czwartą singlową rakietą kraju, zajmuje 174. miejsce w rankingu WTA. To dobrze, że trzy zawodniczki niemal równocześnie znajdują się w podobnej części rankingu (z Magdą Linette i Paulą Kanią), dzięki czemu mogą wspólnie wyjeżdżać na turnieje czy trenować. Poznanianki nigdy nie miały problemów ze sponsorami czy trenerami, pod tym względem są ustabilizowane. Trenerem Piter aktualnie jest jej starszy brat - Jakub, który zakończył już profesjonalną karierę, czasami zdarza mu się wystąpić jedynie w rozgrywkach klubowych. Ta współpraca najwidoczniej funkcjonuje bardzo dobrze, bo efekty są widoczne.

Piter w ostatnich przed US Open ostatnich startach osiągała finały. Rozpoczęła od Torunia, gdzie musiała uznać wyższość Pauli Kani, ale za to tydzień później w Palermo wygrała tytuł deblowy w parze z Kristiną Mladenović (nie zdążyła zagrać w eliminacjach singla ze względu na występ w Toruniu). W Ołomuńcu i Izmirze ponownie osiągała finały, ale niestety nie radziła sobie w nich. W Czechach poległa z Poloną Hercog, ale grała tam debla z Aną Vrljić, gdzie osiągnęły półfinał. W Turcji przegrała w finale właśnie z Chorwatką, ale w deblu triumfowała z Aleksandrą Krunic. Kasia w deblu jest już dzięki temu 90. rakietą świata,a przy okazji drugą deblową rakietą kraju po Alicji Rosolskiej. W US Open poznanianka zanotowała II rundę eliminacji, a po przerwie wyleciała do Azji, gdzie zaprezentowała się w Seulu, ulegając w decydującej rundzie eliminacji Ons Jabeur i osiągając ćwierćfinał debla.

W Ningboo (turniej, który został wprowadzony od niedawna, czyli impreza z pulą 100 tys. dolarów, przekształcona zostaje z rangi ITF na WTA Challenger) Piter przebiła się przez eliminacje, wygrała także pierwsze spotkanie i we wtorek zagra z Johanną Kontą. Brytyjka grała w Kantonie, gdzie udało jej się pokonać Shuai Peng i przegrała w ćwierćfinale, ale ogólnie notowana jest niewiele wyżej od Polki, więc nie stoi ona na stracjonej pozycji, zdecydowanie.

W grze podwójnej Piter występuje z Yulią Beygelzimer, podobnie jak w Seulu. Pierwszymi rywalkami będą Irina Buryachok oraz znana z występów z Rosolską - Oksana Kalaschnikova. Duet ten wygrał wspólnie imprezę w Baku, pokonując po drodze m.in. siostry Pliskove czy Daniilidou i Krunic. Szanse są wyrównane, może tu zadecydować dyspozycja dnia.

Nasz typ: Piter z handicapem +1.5 seta @1.80

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!