French Open: Do gry wchodzi Isia


Agnieszka Radwańska do turnieju w Paryżu nie przystąpi w tak optymistycznym nastroju jak przed rokiem. Wtedy osiągnęła półfinały w Stuttgarcie i Madrycie oraz wywalczyła tytuł w Brukseli. W tym sezonie wystartowała tylko w dwóch turniejach, rozegrała trzy mecze i odniosła tylko jedno zwycięstwo. Obrony tytułu na belgijskiej mączce nawet się nie podjęła, wycofała się z powodu kontuzji barku.

Polka przed rokiem dotarła do III rundy, gdzie przegrała ze Swietłaną Kuzniecową. Jeśli Polce uda się wygrać poniedziałkowy mecz, to już czeka na nią Mallory Burdette, która pokonała Donnę Vekić. W kolejnym spotkaniu, jak dobrze pójdzie, rywalką może być Urszula Radwańska.

Shahar Peer jest o dwa lata starsza od krakowianki. W wieku 19 lat wstąpiła do armii, gdyż służba wojskowa w Izraelu jest obowiązkowa. Kiedy nie grała w turniejach, w dzień pracowała, a popołudniami trenowała. Peer sukcesy odnosiła już jako juniorka. W 2004 roku wygrała Australian Open, zanotowała półfinał US Open oraz ćwierćfinały French Open (również w 2003) i Wimbledonu. Swój pierwszy tytuł profesjonalny wywalczyła w 2006 roku w Pattayi, a do dziś ma ich na koncie pięć.

W 2009 roku Peer miała problemy z wystartowaniem w turnieju w Dubaju. Zjednoczone Emiraty Arabskie odmówiły jej wizy ze względu na stosunki dyplomatyczne z Izraelem. Za tenisistką wstawili się inni zawodnicy, m.in. ze startu (i obrony tytułu) zrezygnował Andy Roddick. Protestowała telewizja oraz wycofał się sponsor. Ówczesny szef WTA groził nawet anulowaniem turnieju. Ostatecznie rok później Peer dopuszczono do gry, ale została objęta pewnymi ograniczeniami, m.in. nie mogła mieszkać z innymi tenisistkami, a także musiała przebywać ze specjalną ochroną.

Shahar bardzo długi czas utrzymywała się w Top 40, ale pod koniec 2011 roku doznała kontuzji pleców, a kilka miesięcy później miała problemy z mięśniami uda. Aktualnie wypadła z pierwszej setki rankingu.

Radwańska i Peer na szczeblu WTA spotkały się sześć razy. Polka wygrywała w Zurychu, San Diego i Dubaju. Zawodniczki miały także okazję grać ze sobą w Pucharze Federacji w Eljacie w 2011 i 2013 roku. Obie te potyczki w dwóch setach wygrała Polka.

Nasz typ: Peer z handicapem +6.5 gema @1.95


ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!