French Open: Isia vs Mallory Burdette


W największym turnieju na świecie rozgrywanym na kortach ziemnych, wystartuje spora grupa Polaków. W eliminacjach: Paula Kania (odpadła w decydującej rundzie) oraz Michał Przysiężny. W singlu: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Jerzy Janowicz oraz Łukasz Kubot (tylko on nie awansował jeszcze do II rundy). Natomiast w grze podwójnej kobiet zagra tylko Alicja Rosolska z Olgą Govortsovą. W grze podwójnej mężczyzn aż cztery duety: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, Łukasz Kubot i Jeremy Chardy, Jerzy Janowicz i Tomasz Bednarek oraz Mateusz Kowalczyk i Lukas Rosol.

Najlepsza polska tenisistka sezon rozpoczęła od znakomitej passy  18 wygranych kolejnych spotkań, na koncie zapisała dwa tytuły: w Auckland oraz Sydney i dopiero w IV rundzie Australian Open uległa Na Li. Następnie w Eljacie Radwańska znacznie przysłużyła się do zwycięstwa i awansu do baraży w Pucharze Federacji. Potem przyszedł okres, kiedy Polka musiała bronić wielu punktów, ale wybrnęła z tego całkiem dobrze, nie tracąc czwartej pozycji w rankingu, choć notując słabsze rezultaty, niż można było się po niej tego spodziewać.

Radwańska po przegranej w Miami z Sereną Williams, zagrała w Pucharze Federacji (baraże) z Belgią, a następnie trenowała przed cyklem imprez na kortach ziemnych. Zagrała ich wyjątkowo mało, bo tylko dwa: w Madrycie pokonała Tsvetanę Pironkovą, a przegrała z Laurą Robson. W Rzymie od razu poległa z Simoną Halep. Z bronienia tytułu w Brukseli się wycofała, narzekając na bark. Na ile to prawda? Nie wiemy, choć już w Paryżu mówi, że jest lepiej.

W I rundzie Polka w mniej niż godzinę uporała się z Shahar Peer, oddając jej ledwie dwa gemy. W całym spotkaniu statystyki Polki były blade, zanotowała tylko 13 winnerów i 8 niewymuszonych błędów, ale wystarczyło to na rywalkę, która jednego gema wygrała i tak... przy serwisie Polki.

Mallory Burdette to 22-letnia tenisistka, zajmująca 80 miejsce w rankingu WTA. Jej najlepszymi dwoma wynikami z tego sezonu na ziemi, była III runda w Charleston, gdzie po drodze pokonała Sabine Lisicki oraz Rzym, gdzie w decydującej rundzie eliminacji uporała się z Madison Keys. Poza tym przegrywała z Sereną Williams czy Jie Zheng. Tu w I rundzie pokonała Donnę Vekić, ale nie ma w tym nic nadzwyczajnego, Chorwatka zagrała po prostu słabo, ale i Burdette miała przestoje.

Radwańska nie zna swojej rywalki, co może jej sprawić trudności, o ile ta nie zagra tak jak z Vekić, bo na Radwańską to zdecydowanie za mało.

Nasz typ: Radwańska z handicapem -1.5 seta @1.38

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!