French Open: Kobiece potyczki


W sobotę na kort wyjdą dwie tenisistki, które przez wielu ekspertów i kibiców są typowane do osiągnięcia półfinału, w którym zmierzą się ze sobą. Mowa o Wiktorii Azarence oraz Marii Szarapowej.

Rywalką Białorusinki będzie Alize Cornet, która w turnieju poprzedzającym Rolanda Garrosa wygrała małą imprezę w Strasburgu. W Paryżu uporała się z Marią Joao Koehlerer oraz Silvią Soler-Espinosą. Francuzka jest jedną z nadziei gospodarzy, więc kibice stawią się licznie by dopingować Cornet przeciwko mało lubianej zawodniczce, jaką jest Azarenka. Białorusinka z kolei pokonała na razie Elenę Vesninę i Annickę Beck. A przed Paryżem dotarła do finału w Rzymie. Azarenkę mogą frustrować kibice, można więc spodziewać się wyrównanego meczu, ale mimo wszystko zakończonego zwycięstwem faworytki. Dobrym typem wydaje się to, że mecz będzie trwac powyżej 78.5 minuty @1.87.

Maria Szarapowa zagra z Jie Zheng, która preferuje korty trawiaste, ale ziemia nie jest jej obca. Co ciekawe, Chinka raz już w karierze odprawiła Rosjankę, miało to miejsce w Indian Wells w 2010 roku. Od tego czasu jej kariera nieco przystopowała, a to Rosjanka broni tytułu w Paryżu i gra pod presją. Ciężko się jedak spodziewać, żeby po zwycięstwach nad Su-wei Hsieh i Eugenie Bouchard nie była gotowa na większe wyzwanie, jakim będzie Chinka. Zheng w Paryzu pokonała Vesnę Dolonc i Melanie Oudin (obie w dwóch setach). Faworytką jest Szarapowa i ryzyko w drugą stronę będzie niepotrzebne, ale może warto zwrócić uwagę na typ, że mecz potrwa poniżej 82.5 minuty @1.87.

W sobotę na kort wyjdzie jeszcze jedna z faworytek gospodarzy, czyli Marion Bartoli, która już w I rundzie mogła się pożegnac z turniejem po fatalnym meczu z Olgą Govortsovą. Teraz jej rywalką będzie była mistrzyni Rolanda Garrosa, czyli Francesca Schiavone.

Wyrównany mecz szykuje się pomiędzy Samanthą Stosur a Jeleną Janković, panie powalczą, szczególnie, że ciężko tu wskazać faworytkę. Mecz może spokojnie potrwać powyżej 106.5 minuty @1.80.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!