French Open: Paula Kania w eliminacjach


W największym turnieju na świecie rozgrywanym na kortach ziemnych, wystartuje spora grupa Polaków. W eliminacjach: Paula Kania oraz Michał Przysiężny. W singlu: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Jerzy Janowicz oraz Łukasz Kubot. Natomiast w grze podwójnej kobiet zagra tylko Alicja Rosolska z Olgą Govortsovą. W grze podwójnej mężczyzn aż cztery duety: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, Łukasz Kubot i Jeremy Chardy, Jerzy Janowicz i Tomasz Bednarek oraz Mateusz Kowalczyk i Lukas Rosol.

Paula Kania aktualnie notowana jest na 221. miejscu w rankingu WTA. Korty ziemne są jej ulubionymi, jest na tej nawierzchni najbardziej ograna. Warunki fizyczne sosnowiczanki nie są szczególnie imponujące, ma 168 centymetrów wzrostu i jest praworęczna. Dobrze rusza się po korcie, jest bardzo waleczna i technicznie nie odstaje od zawodniczek z Top 100. Swój pierwszy większy sukces odniosła w Taszkencie, gdzie z Poliną Pekhovą wywalczyła deblowy triumf. W tym sezonie Kania radzi sobie kiepsko, lepsze wyniki notuje w grze podwójnej, dobija się do Top 100. Cenne zwycięstwo odniosła w I rundzie eliminacji w Katowicach, gdzie pokonała solidną Renatę Voracovą.

W I rundzie elimnacji Polka pokonała Chanel Simmonds 7:5, 6:4. W meczu wygrała 100 ze 187 rozegranych punktów. Kania zanotowała dwa asy, trzy podwójne błędy oraz wykorzystała sześć z 18 break pointów.

Rywalką polskiej tenisistki będzie Timea Babos, o rok młodsza tenisistka z Węgier, notowana równo na setnym miejscu w rankingu WTA. O 10 centymetrów wyższa od Polki, trenowana przez ojca, osiągnęła status profesjonalny w 2011 roku (Polka w 2008). Utalentowana Timea wywalczyła już jeden singlowy triumf oraz cztery deblowe w cyklu WTA. W sierpniu ubiegłego roku zajmowała już 59. miejsce w rankingu, a w deblu jest jeszcze lepsza (45. pozycja, najlepsza - trzy oczka wyżej na koniec kwietnia). Ostatni turniej młodej zawodniczki to Johannesburg, gdzie wygrała, pokonując w finale... Simmonds. Wcześniej grała na ziemi w Fes, więc zmienia dość często nawierzchnie.

Węgierka jest faworytką w meczu z Polką, aczkolwiek polska zawodniczka na pewno postara się o sprawienie niespodzianki, może warto zainwestować w sosnowiczankę?

Kurs na zwycięstwo Pauli Kani wynosi @4.25, natomiast na awans Babos @1.20.


ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!