French Open: Zaległe mecze kobiet


Swoich meczów we wtorek nie rozegrały m.in. Wiktoria Azarenka, Petra Kvitova czy Yanina Wickmayer, więc właśnie te odwołane z wtorku mecze weźmiemy pod lupę.

Ciekawie zapowiada się mecz solidnej, młodej i bardzo utalentowanej Ashleigh Barty z Lucie Hradecką. Czeszka gra w stylu bum-bum, czyli do jak najszybszego zakończenia akcji. Australijka raczej preferuje zupełnie inny styl. Oczywiście trafianie w kort Czeszki spowoduje, że będzie niesamowicie ciężko, ale regularność i myślenie na korcie może spowodować, że Hradecka po prostu się pogubi. Lucie głównie specjalizuje się w grze podwójnej, w singlu te sukcesy nie zawsze idą w parze. Przed tygodniem w Strasburgu osiągnęła finał i chciałoby się powiedzieć złośliwie, że starczy jej dobrych wyników na jakiś czas. Kurs na zwycięstwo Barty wynosi @2.75, a na Czeszkę @1.43.

Wiktoria Azarenka po raz drugi w tym sezonie spotka się z Eleną Vesniną. Wcześniej tenisistki grały ze sobą w IV rundzie w Australian Open, wtedy Białorusinka rozbiła Rosjankę, oddając jej dwa gemy, kiedy ta przed tym starciem grała naprawdę dobrze. Panie po raz pierwszy zagrają ze sobą na mączce i tu Vesnina ma większe szanse, szczególnie po pokazie gry w Rzymie. W meczu powinno paść powyżej 17.5 gemów @1.83.

Po przerwie od turnieju w Miami powraca Heather Watson. Brytyjka zachorowała na mononukleozę i choć wydawało się, że ta przerwa będzie dłuższa, to skończyło się na strachu, by nie skończyć jak Robin Soderling. Watson wraca do gry w Paryżu, ale mecz ze Stefanie Voegele może potoczyć się różnie. Sporo zawodniczka nie trenowała, tak naprawdę ciężko powiedzieć na ile jest przygotowana, więc lepiej ominąć ten mecz szerokim łukiem, a życzyć Brytyjce dużo zdrowia.

Kibice miejscowi pewnie będą liczyć na Aravane Rezai, która mierzy się z Petrą Kvitovą. Rzeczywiście Francuzka może narobić problemów Czeszce, ale pewnie skończy się jak zawsze - na postraszeniu. Można się też obawiać szalonego ojca francuskiej tenisistki.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!