ITF Dubaj: Switolina vs Putincewa


Turniej ITF w Dubaju z pulą nagród 75 tysięcy dolarów mógł pochwalić się naprawdę dobrą obsadą. Z czołowej setki zgłosiły się cztery zawodniczki, w tym Irina Camelia Begu i Bojana Jovanovski. Zawitały także siostry Pliskove: Karolina i Kristyna, a w eliminacjach udział wzięła Katarzyna Kawa, Polka uległa jednak w II rundzie Brytyjce Moore, rozstawionej z czwórką.

Ciekawie zapowiada się starcie 17-letniej Julii Putincewej oraz rok starszej Eliny Switoliny. Reprezentantka Kazachstanu jest trenowana przez Martinę Hingis, wielokrotną zdobywczynię tytułów wielkoszlemowych. Na początku listopada dotarła do finału w Nantes, gzie pokonała m.in. Alexandrę Cadantu, by ulec Monice Niculescu. Zrobiła sobie kilka tygodni przerwy i do cyklu powróciła w Dubaju, gdzie zdążyła pokonać Aleksandrę Artamonową oraz Bojanę Jovanovski. Dla młodziutkiej zawodniczki to spory sukces.

Putincewa urodziła się w Moskwie, ale od czerwca tego roku reprezentuje Kazachstan. W juniorskich turniejach wielkoszlemowych jej najlepszymi wynikami był finał Australian Open oraz US Open, a także półfinał Wimbledonu. Rok 2012 jest bardzo udany dla tej zawodniczki. Wygrała w dużym turnieju w Cagnes-Sur-Mer (pula nagród 100 tys. dolarów), a także w czterokrotnie mniejszym w Launceston. W 2011 zdobyła cztery tytuły: w jednym z finałów pokonała Martę Domachowską (w tureckim Samsun), a w Tiumeniu wyeliminowała Switolinę.

Rok starsza Elina Switolina swój największy juniorski sukces odniosła na kortach ziemnych Rolanda Garrosa, gdzie sięgnęła po tytuł w 2010 roku, a w tym sezonie dotarła do finału Wimbledonu. W swojej karierze wygrała pięć turniejów ITF w singlu, z czego trzy w tym sezonie. Ostatni triumf odniosła nieco ponad dwa tygodnie temu w Punie, w jednym z pierwszych Challengerów w tym sezonie, w finale eliminując Kimiko Date-Krumm. Pozostałe jej triumfy, to niższe kategorie, od 50 tysięcy dolarów w puli nagród i mniej.

Zawodniczki grały ze sobą czterokrotnie i zawsze wygrywała Putincewa. Ukraince seta udało się urwać tylko raz, dwa lata temu w juniorskim turnieju na amerykańskim hardzie. W pozostałych starciach dość pewnie górą była reprezentantka Kazachstanu.

Nasz typ: Zwycięstwo Julii Putincewej @1.97

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!