ITF Monterrey: Czwartek


Najciekawszym meczem, który zostanie rozegrany w czwartek jest niewątpliwie starcie 18-letniej Petry Uberalovej z 16-letnią Francoise Abandą. Obie tenisistki są dość nisko notowane, bowiem Słowaczka zajmuje 421. miejsce, a Kanadyjka jest 573. rakietą świata.

Słowaczka powinna spokojnie już grywać na poziomie seniorskim od przynajmniej sezonu, ale z niewiadomych przyczyn piłowała występy w imprezach juniorskich. Swój potencjał pokazała np. w Darmstadt, gdzie zwyciężyła, tracąc po drodze zaledwie dwa sety, a odprawiając np. Paulinę Czarnik czy Polinę Vinogradovą. Walkę nawiązała także w Wiesbaden z Olgą Savchuk, a w Monterrey rozprawiła się już z Julią Cohen i to właściwie może wystarczyć. za cały komentarz, mimo że to jej pierwszy start na kortach twardych w takiej imprezie.

Francoise Abanda choć młodsza, od 2012 roku grywa już w ITF-ach, z bardzo dobrymi wynikami w grze podwójnej, w której notowana jest na 287. pozycji. W Quebecu w imprezie WTA z Madison Brengle ugrała dwa gemy, ale zdobyła punkty za ćwierćfinał debla. Potem osiągnęła finał w Saquenay i zwyciężyła w Toronto. Pary, które udało jej się pokonać, były całkiem przyzwoite. W singlu idzie jje dużo słabiej. Najlepszym wynikiem w tym sezonie jest ćwierćfinał, a w I rundzie w Monterrey pokonała Heidi El tabakh, co jest niezłym wyczynem, bo jej rodaczka jest już nieco ograna na światowych kortach, ale z drugiej strony, przegrywa zbyt wiele, by można było uznawać to za wyczyn.

Niemal murowaną faworytką w swoim meczu jest 17-letnia Mayo Hibi, notowana na początku trzeciej setki. Japonka w Las vegas osiągnęła półfinał, eliminując m.in. Sesil Karatanchevą. Laura-Ioana Andrei to 25-latka, w karierze której próżno szukać sukcesów.

Nasz typ: Uberalova @1.90

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!