Magda Linette podbija Australię


Magda Linette to tenisistka niezwykle utalentowana, która światu pokazała się w 2010 roku, wygrywając cztery imprezy w sezonie. Później poznanianka gdzieś zniknęła, opowiadała po fakcie, że zupełnie się pogubiła. Spadła w rankingu, nie wykorzystała szansy i musiała się odbudowywać jeszcze raz.

W 2012 roku sięgnęła po tytuł w dużej imprezie w Pradze i później już było tylko lepiej. Linette światu pokazała się w Baku, gdzie w świetnym stylu zanotowała półfinał. Swoich sił próbowała także w wielkoszlemowych eliminacjach, ale najlepszy okres zanotowała na hali.

We Francji świetnie się spisała (półfinał, wygrana w deblu i finał singla), by na koniec sezonu wygrać turniej z cyklu WTA Challenger (coś nowego w kalendarzu) w Pune, zaliczyć finał w Navi Mumbai i półfinał w Ankarze.

Eliminacje do Australian Open - pechowe losowanie, w II rundzie Polka zagrała z Lucie Hredecką, przede wszystkim znakomitą deblistką. Mecz na styku, wygrało doświadczenie, więc notowana na 116. miejscu w rankingu WTA Linette, o kolejne punkty walczy w Australii, ale w mniejszych imprezach.

W I rundzie Polka poradziła sobie z Yuxu Zhang i teraz zagra z Tammi Patterson, o dwa lata starszą Australijką, która notowana jest pod koniec czwartej setki. To nie powinna być zbyt duża przeszkoda dla Polki (@1.20). Ciekawiej może być później...

Obsada w Burnie jest całkiem niezła, spore grono tenisistek wybrało właśnie tę imprezę i jeszcze krótki pobyt w Australii. Jedną z faworytek do końcowego triumfu będzie Jarmiła Gajdosova, która stara się poprawić swój ranking i nie będzie mieć żadnych problemów w starciu z Misą Eguchi (@1.17).

Najciekawiej zapowiada się jednak batalia Yung-Jan Chan z Elizavetą Kuluchkovą. Reprezentantka Tajwanu w I rundzie pokonała utalentowaną Ashleigh Barty i choć po Australian Open znacznie zepsuła swój ranking, jest faworytką z niespełna 18-letnią Rosjanką. Z drugiej strony nastolatka na początku sezonu odprawiła m.in. Pauline Parmentier w Hong-Kongu. Spokojnie jest ona w stanie sprawić kolejną niespodziankę (@2.00).

To dopiero II runda, więcej emocji z pewnością będzie z każdym kolejnym dniem imprezy.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!