Paula Kania o turniej główny


W największym turnieju na świecie rozgrywanym na kortach ziemnych, wystartuje spora grupa Polaków. W eliminacjach: Paula Kania oraz Michał Przysiężny. W singlu: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Jerzy Janowicz oraz Łukasz Kubot. Natomiast w grze podwójnej kobiet zagra tylko Alicja Rosolska z Olgą Govortsovą. W grze podwójnej mężczyzn aż cztery duety: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, Łukasz Kubot i Jeremy Chardy, Jerzy Janowicz i Tomasz Bednarek oraz Mateusz Kowalczyk i Lukas Rosol.

Paula Kania aktualnie notowana jest na 221. miejscu w rankingu WTA. Korty ziemne są jej ulubionymi, jest na tej nawierzchni najbardziej ograna. Warunki fizyczne sosnowiczanki nie są szczególnie imponujące, ma 168 centymetrów wzrostu i jest praworęczna. Dobrze rusza się po korcie, jest bardzo waleczna i technicznie nie odstaje od zawodniczek z Top 100. Swój pierwszy większy sukces odniosła w Taszkencie, gdzie z Poliną Pekhovą wywalczyła deblowy triumf. W tym sezonie Kania radzi sobie kiepsko, lepsze wyniki notuje w grze podwójnej, dobija się do Top 100. Cenne zwycięstwo odniosła w I rundzie eliminacji w Katowicach, gdzie pokonała solidną Renatę Voracovą.

Mariana Duque Marino to o trzy lata starsza od Polki reprezentantka Kolumbii. Aktualnie notowana na 165. miejscu w rankingu WTA, ale trzy lata temu była już w Top 100, na 94. miejscu. Zawodniczka ta w swojej karierze sięgnęła po jeden tytuł singlowy oraz po dwa deblowe w cyklu WTA. W cyklu ITF zanotowała 14 tytułów, więc jest to bliższe dotychczasowym osiągnięciom Pauli.

W I rundzie eliminacji Polka pokonała Chanel Simmonds 7:5, 6:4. W meczu wygrała 100 ze 187 rozegranych punktów. Kania zanotowała dwa asy, trzy podwójne błędy oraz wykorzystała sześć z 18 break pointów. W II rundzie Paula sprawiła ogromną niespodziankę eliminując Timeę Babos, było to jej drugie zwycięstwo w karierze nad zawodniczką z Top 100.

Kolumbijka w II rundzie eliminacji rozprawiła się z Aleksandrą Krunić z Serbii, choć wydawało się, że młodsza zawodniczka jest faworytką. Skończyło się na trzech setach, ale do zera w ostatnim.

Kurs na zwycięstwo Pauli Kani wynosi @3.40, natomiast na awans Duque Marino @1.30.


ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!