Puchar Federacji: Piter pod presją?


Polska powróciła do Grupy Światowej II i w swoim pierwszym meczu na wyjeździe podejmuje Szwecję. Faworytkami przed meczem były Polki, których drużyna, przynajmniej na papierze jest dużo silniejsza.

Singlistki to Agnieszka Radwańska i Katarzyna Piter, bowiem młodsza z sióstr jest świeżo po rehabilitacji i w tym tygodniu dopiero zagra w pierwszym turnieju, a w deblu zagrać teoretycznie mają Paula Kania oraz Alicja Rosolska. Jeżeli ten mecz będzie decydować o awansie, to zagra najpewniej Radwańska z Rosolską.

W Szwecji jest tylko jedna tenisistka z Top 100: Johanna Larsson. Drugą rakietą jest doświadczona i ograna Sofia Arvidsson. Najmłodsza jest Rebecca Peterson oraz 22-latka Hilda Melander - teoretycznie obie te tenisistki zostaną oddelegowane do gry podwójnej.

Po pierwszym dniu jest remis. Solidne lanie Radwańska sprawiła Arvidsson, a tym samym odpłaciła się Larsson wobec Piter.

Katarzyna Piter dopiero wchodzi do cyklu WTA, opuszczając powoli imprezy pod egidą ITF. W tym sezonie udało jej się nareszcie zakwalifikować do turnieju Wielkiego Szlema, po pokonaniu w decydującej rundzie Claire Feuerstein, w I rundzie Australian Open poległa z Simoną Halep.

Poznanianka jest jednak bardzo waleczna, co pokazała już w poprzednim sezonie. Polka prezentuje tenis ofensywny i dobrze radzi sobie na szybkich nawierzchniach.

Sofia Arvidsson aktualnie jest notowana niżej od Polki (WTA 135) i generalnie jest to dopiero jej trzeci występ w tym sezonie, ale mimo wszystko jest faworytką. Szwedka przegrała w I rundzie eliminacji do Australian Open, a potem w kwalifikacjach do Paryża z Anną Friedsam. Z Radwańską również nie miała szans, ale jest to tenisistka doświadczona i jak większość - wspinająca się na wyżyny możliwości w meczach narodowych.

Szwedka jest faworytką (@1.34), ale po tym co zaprezentowała z Isią, może być różnie. Podobnie z Piter, która z Larsson nie miała szans, może być zmobilizowana, by pokazać, że w tenisa grać potrafi (@3.10). To powinno być najbardziej zacięte spotkanie singlowe ze wszystkich czterech, może paść powyżej 20 gemów (@1.82).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!