Tenis 2013: Heather Watson


Brytyjczykom doskwierał brak klasowej zawodniczki, która mogłaby być damskim odpowiednikiem wyczynów Andy'ego Murraya w ATP.

W ciągu ostatnich sezonów pojawiły się dwie pretendentki do tego tytułu. 20-letnia Heather Watson i 18-letnia Laura Robson. Brytyjczycy zakochali się w tej drugiej, o delikatnych rysach twarzy, uroczej dziewczynce. Tymczasem okazało się, że ta druga też ma coś do powiedzenia, może dzięki mniejszej presji na niej spoczywającej.

Brytyjczycy mogli cieszyć się pojedynczymi sukcesami Eleny Baltachy, Anne Keothavong czy Emily Webley-Smith, ale to nie to samo, co te dwie młode niewiasty. Oprócz Robson i Watson (oh, nawet nazwiska się rymują!) szanse na awans do Top 100 mają 21-letnia Johanna Konta oraz 20-letnia Tara Moore, ponoć to dwie kolejne utalentowane zawodniczki.

Heather Watson rozgrywała dopiero swój trzeci sezon w WTA, a w rzeczywistości drugi poważny. Zakończyła go w znakomitym stylu, bo zwycięstwem w Osace, swoim pierwszym profesjonalnym turnieju. Wcześniej już świetne wyniki notowała w deblu z Mariną Eraković, podczas US Open Series wywalczyła dwa tytuły w Carlsbad oraz Dallas, a następnie osiągnęła jeszcze finał w Quebec (grała tam w duecie z Alicją Rosolską).

W singlu oprócz wywalczonego tytułu, miała pojedyncze cenniejsze zwycięstwa punktowe, ale także pojedyncze z klasowymi zawodniczkami, np. z Sabiną Lisicką w Tokio, Lucie Safarovą oraz Soraną Cirsteą w Miami.

Wbrew pozorom Watson nie ma ciężkich punktów do obrony. Ta Osaka zostanie jej na sam koniec, a wcześniej, to właściwie tylko drugie/trzecie rundy. Będzie jej łatwiej, bo nie będzie musiała rozgrywać eliminacji, więc automatycznie będą otwarte przed nią starty w turniejach rang najwyższych. W Internationalach może być rozstawiana, co też jest znacznym ułatwieniem.

Heather Watson to przede wszystkim zawodniczka walcząca, dysponująca uderzeniem kończącym, potrafiąca grać ładny dla oka tenis. Popełnia jeszcze spore ilości błędów, ale ma czas na wypracowanie swojego stylu, który przyniesie jej jeszcze lepsze wyniki.

Nasz typ: Heather Watson zakończy sezon 2013 w Top 50 @1.87

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!