Tenis 2013: Najlepsza Australijka


Tradycyjnie zakład polega na tym, która zawodniczka zakończy sezon na najwyższej pozycji.

Jarmiła Gajdosowa @2.80

Najwyższe notowania są na Jarmiłę Gajdosową, ex-żonę Samuela Grotha. Pewnie nie ma w tym nic dziwnego, bo to zawodniczka z dużym potencjałem, choć aktualnie notowana na 185. miejscu w rankingu WTA. 25-latka była już 25. na świecie, ale w deblu aktualnie notowana jest na 42. miejscu. Słowaczka (z australijskim paszportem) gorzej niż w poprzednim sezonie zagrać nie powinna, zapewne wejdzie do Top 100 po kilku turniejach.

Casey Dellacqua @3.50

Ta zawodniczka była o krok od ukończenia sezonu w Top 100, dobry ranking udało jej się stworzyć po serii wygranych w 2011 roku, kiedy podbijała większe ITF-y w swoim kraju. Ta urocza zawodniczka niestety przeżyła bolesne rozczarowanie w cyklu WTA, osiągnęła półfinał w Dallas, poza tym raczej grywała słabiej. Jeśli postawi na ITFy, to pewnie będzie w stanie wrócić do czołowej setki, ale niestety brak jej umiejętności na to, by w niej się zagnieździć np. w okolicy Sammy Stosur.

Anastasia Rodionowa @4.80

Aktualnie notowana na 139. miejscu Rosjanka (z paszportem), to chyba najsłabsza z całej stawki (wymienionych) zawodniczek. Zdecydowanie lepsze wyniki osiąga w deblu. Znana głównie z nieprzyjemnych incydentów z sędziami.

Oliwia Rogowska @5.65

Na razie głównie grywa w ITF-ach, choć mając 21 lat powinna przestawiać się już na turnieje WTA. Występowała w nich, ale bez większych sukcesów w minionym sezonie, udało jej się zanotować 1/4 w Kuala Lumpur i to by było na tyle. Ta zawodniczka zdecydowanie ma potencjał na lepszą lokatę. Była już 108., może po cyklu australijskim jej się uda, jeśli złapie u siebie lepsze wyniki.

Ashleigh Barty @8.00

Najmłodsza w całym gronie, ale zdecydowanie najbardziej utalentowana. Jest bardzo dobrze prowadzona przez trenerów, którzy nie rzucają jej na kolejne turnieje. Barty sporo trenuje, ma z kim, bo utrzymuje dobre kontakty m.in. z Dellacquą. 16-latka na razie jest 176. w rankingu WTA i na tym się nie skończy. Tylko czy już w przyszłym sezonie może być najlepsza z całego tego grona? Chyba nie, bo potrzebuje jeszcze trochę czasu i doświadczenia w mniejszych turniejach, a wiadomo, że te nie obfitują w duże ilości punktów.

Największy potencjał ma Ash Barty, ale najsensowniejsze typy to Jarmiła Gajdosova @2.80 (doświadczona, ograna, gorzej już być nie może w jej wypadku) oraz Olivia Rogowska @5.65, jeśli nie powtórzy tego, co zrobiła Dellacqua.


Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!