Tenis 2013: Najlepsza niemiecka tenisistka


W Niemczech niegdyś najlepszą tenisistką była Steffi Graf, po niej pałeczkę probowała przejąć Anke Huber. Po zakończeniu kariery przez tą tenisistkę, dopiero niedawno zaczęły się pojawiać młode następczynie.

Andrea Petković @3.20

Problem z Petko jest następujący: kontuzjogenna. Znakomita zawodniczka, choć ciężko na tle pozostałych ją wyróżniać tenisowo, bo każda ma w sobie coś. Niestety po powrocie po jednej przerwie, wystarczył jeden turniej i znów przepadła. Teraz musi budować ranking, a zajmuje 126. miejsce. Czy da radę przy takiej konkurencji być najlepszą? Chyba nie. Andrea nie ma skrupułów na korcie, nie peszą ją nazwiska, jest sprytna, dokładna i wszyscy ją uwielbiają.

Julia Goerges @3.25

Julkę kibice w Polsce kojarzą głównie z dwóch przyczyn: pokonała Radwańską w I rundzie igrzysk olimpijskich oraz przegrała z Isią w jednym z finałów. Niemka choć jeszcze jest niżej w deblu, wydaje się, że w grze podwójnej czuje się lepiej i gra równiej, szczególnie, że przynajmniej na początku ma grać z rewelacyjną Samanthą Stosur. Ma potencjał, ale popełnia za dużo błędów, więc wciąż to potencjał niewykorzystany.

Sabine Lisicki @3.30

Niemka o polskich korzeniach niestety również jest trapiona kontuzjami, często są to urazy drobne, ale i tak wykluczają ją kilka razy w roku z występów. Lisicki gra mocno, jest całkowicie ofensywnie nastawiona do każdej rywalki. Aktualnie notowana jest na 37. miejscu i choć szanse Sabine oraz Petković i Goerges są niemal takie same, warto chyba właśnie zaryzykować, że ta zawodniczka okaże się najlepszą z tego trio. Dlaczego? Obok Petko gra najskuteczniejszy tenis i jest nieco równiejsza od Julii.

Mona Barthel @6.50

Świetnie zaczęła ubiegłoroczny sezon, co pozwoliło jej zakończyć go na 39. miejscu w rankingu WTA. Podobnie jak pozostałe - ofensywnie nastawiona, ale potrafiąca dobrze grać w defensywie. Minusem Mony jest słabsza gra na trawie oraz na kortach ziemnych, choć w tym pierwszym wypadku to dziwne, bo to przecież szybka nawierzchnia. Względem poprzedniego sezonu powinna się oczywiście poprawić, ale jeszcze nieco odstaje od pozostałej trójki. Warto zauważyć, że jest najmłodsza wśród wcześniej wymienionych tenisistek.

Inna zawodniczka @40

W Top 100 znajduje się jeszcze młodziutka Annika Beck, zajmuje nawet 78. miejsce, ale wyrobiła sobie je głównie dzięki grze w turniejach ITF (nawet tych większych), musi jeszcze się ograć. Na 113. miejscu jest Tatjana Malek - starała się grać w WTA, ale wychodziło jej to z różnym efektem, dobre wyniki na hali, poza tym w kratkę. W Top 200 jest jeszcze Dinah Pfizenmaier, podobnie do Beck - jeszcze nie jest zbyt ograna, choć ma potencjał nawet na Top 50. Na 195. miejscu jest jeszcze Anna-Lena Friedsam, najmniej znana z tej ekipy, szanse ma nikłe.

Nasz typ: Sabine Lisicki @3.30

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!