Tenis 2013: Najlepsza zawodniczka powracająca


Unibet oferuje ciekawy zakład dotyczący zawodniczek powracających, czyli takich, które przez dłuższy czas borykały się z kontuzją lub po prostu zrobiły sobie przerwę od tenisa. Pytanie brzmi: która z nich w 2013 roku zajdzie w rankingu WTA najdalej?

Maria Jose Martinez Sanchez @3.75

Hiszpanka aktualnie plasuje się na 163. pozycji w rankingu WTA. Ta mądrze grająca zawodniczka, najlepsze wyniki w karierze dotychczas osiągała w grze podwójnej. W sierpniu skończyła 30 lat i choć mogłaby jeszcze poczynić jakieś kroki ku powrotowi do czołówki, raczej jest skupiona na deblu. Jeśli będzie mogła - wystąpi w eliminacjach, ale na pewno nie będzie zbierać punktów w małych turniejach. Martinez Sanchez ma potencjał na wejście do Top 100, a nawet do Top 50, pytanie tylko, co jest dla niej ważniejsze? Raczej debel, a tu w rankingu jest na miejscu 15.

Virginie Razzano @4.25

Francuzka przez kontuzję spadła na 161. miejsce. To jedna z najbardziej nieobliczalnych zawodniczek w Tourze, od lat potrafiła napsuć krwi najlepszym tenisistkom, sama potrafiła znaleźć się w Top 20, wygrywała turnieje... jej cel to powrót do Top 30. Zawodniczka w maju skończy 29 lat, w jej krótkim życiu sporo się już zdarzylo, zmarł jej mąż i kolejne mecze dedykowała właśnie jemu. To zdarzenie może dawać jej siłę i na pewno ma większe szanse na lepszy ranking m.in. od Martinez Sanchez.

Michelle Larcher de Brito @4.50

Młoda Portugalka jest aktualnie 130. w rankingu. Ma 19 lat, ale pierwsze dobre mecze rozgrywała w WTA w wieku 15 lat i jak się okazało - było za wcześnie. Dwa ostatnie sezony spędzila w cyklu ITF, wygrywała, przegrywała... ale generalnie nabierała doświadczenia na korcie. Mówiło się o niej, że to młoda, utalentowana, przyszła gwiazda tenisa. Niestety upadek dla młodziutkiej zawodniczki był bolesny. Powoli buduje swoją pozycję i ten rok może być dla niej przełomowy.

Katarina Bondarenko @4.50

Młodsza z sióstr Bondarenko zajmuje aktualnie 136. miejsce, pauzowała od US Open, gdzie nabawiła się kontuzji pleców. Zawodniczka ta zawsze była słabsza od swojej siostry - Alyony. Jakoś udawało jej się utrzymywać w Top 100, ale sukcesy singlowe odnosiła do 2010 roku. W 2008 wygrała swój jedyny turniej na trawie w Birmingham. Powroty bywają ciężkie, a Ukrainka ma trochę punktów do obrony.

Wiera Duszewina @6.00

Rosjanka spadła aż na 146. miejsce w rankingu WTA. Właściwie nie miała żadnej wielkiej przerwy, nie do końca wiadomo, dlaczego znajduje się na liście powracających. Wiera jest bardzo dobrą zawodniczką, przede wszystkim notująca bardzo dobre wyniki w grze podwójnej. W singlu urocza 26-latka także potrafiła sobie radzić, w 2005 roku była nawet na 31. miejscu. Druga część Top 100 to dla niej miejsce idealne, jest zawodniczką doświadczoną, potrafi być groźna, ale bywa także nierówna. Wystartowała kilkanaście dni temu w Dubaju, gdzie urwała ledwie cztery gemy Elinie Switolinie, po sześciu tygodniach przerwy po Luksemburgu, może to zły prognostyk?

Nasz typ: Michelle Larcher de Brito @4.50 lub/i Virginie Razzano @4.25

Te dwie zawodniczki mają zdecydowanie największe szanse na spory awans. Francuzka ze względu na doświadczenie i niebezpieczny styl gry, a Portugalka jest bardzo utalentowana i już powinna być gotowa na podbój WTA.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!