Trzy propozycje na mecz Szarapowa vs Errani


Aktualna wiceliderka rankingu o półfinał zmierzy się z siódmą rakietą świata, czyli Sarą Errani. Oferta jest przebogata, co warto zagrać?

Tenisistki grały ze sobą trzykrotnie i prezentowało się to następująco (data, turniej, kraj, faza, nawierzchnia, zwycięzca, wynik):

14/03-13     Indian Wells, USA     Ćwierćfinały      Kort twardy otwarty     Sharapova, Maria     0:2     67 26
23/10-12     Istanbuł, Turcja, Grupa Biała          Kort twardy w hali     Sharapova, Maria     0:2     36 26
09/06-12     Roland Garros, Paryż, Francja     Finał      Czerwona mączka     Sharapova, Maria     0:2     36 26

1. Powyżej 17.5 gemów w meczu @1.52

Rosjanka gra bardzo równo w ostatnim czasie, ale wystarczy spojrzeć na mecze z tenisistkami z Top 20. Poza meczem z Karoliną Woźniacką, Szarapowa traciła siedem gemów z Marią Kirilenko czy osiem z Sarą Errani. Warto też spojrzeć na wyniki Włoszki, która nie grała z byle kim, Simonie Halep oddała zaledwie gema, a Danieli Hantuchowej cztery. Podobnie było w Indian Wells, gdzie Marion Bartoli zdołała wyrwać pięć gemów. Errani jest w formie.

2. Powyżej 8.5 gemów w I secie @1.67

Główny argument to tie break w ostatnim starciu pomiędzy Szarapową a Errani. Druga kwestia to pierwsze sety w poprzednich pojedynkach. Powyżej dziewięciu gemów to wynik 6:3, czyli jedno lub dwa przełamania (zależnie od układu serwujących), co na tym poziomie nie jest rzeczą nie do wykonania. Obie tenisistki prezentują dobra grę, jest to więc możliwe.

3. Errani z handicapem +6.5 gema @1.60

Sara Errani gra w tym sezonie fenomenalnie. Legitymuje się bilansem 24 zwycięstw i ledwie ośmiu porażek. O ile na początku przegrywała z tenisistkami niżej notowanymi od siebie, to od dłuższego czasu to jej się nie zdarza. W Brisbane przegrała z Danielą Hantuchovą, ale w trzech setach. W Sydney z Dominiką Cibulkovą (najgorszy mecz w sezonie), w Australian Open z Carlą Suarez Navarro, ale handicap byłby pokryty. Podobnie w Pucharze federacji oraz w Paryżu. Jeżeli chodzi już o porażki z czołówką, to tylko z Wiktorią Azarenkę tego handicapu by nie pokryła.

Zapowiada się interesujący mecz!