US Open: Azarenka vs Hantuchova


Wiktoria z każdym meczem nabiera więcej pewności, nawet długi mecz, w którym grała źle, działa pozytywnie. Sztuką jest grać słabo i wygrywać, ale od początku... Po nieudanym występie na Wimbledonie, gdzie musiała poddać mecz z powodu kontuzji (poślizgnęła się groźnie w meczu z Marią Joao Koehler), trochę pauzowała, wróciła w Carlsbad, gdzie w finale gładko uległa Samancie Stosur, ale dwa tygodnie później w Cincinnati była już najlepsza. Choć finałowy mecz z Sereną Williams rozstrzygnął się dopiero w tie breaku decydującej partii, był to świetny mecz z obu stron i to, że Białorusinka go wytrzymała, świadczy o tym, że jest w stanie wygrać w Nowym Jorku.

Tu rozprawiła się już z Diną Pfizenmaier (rowerek), Aleksandrą Wozniak i Alize Cornet, z którą straciła seta, ale w dwóch kolejnych była już zdecydowanie lepsza. No i we wtorek pokonała Anę Ivanović, która zagrała momentami jak wtedy, kiedy była na tronie i wygrywała French Open.

Daniela Hantuchova ostatnie miesiące miała raczej nieudane. Dobre występy przyrafiały jej się bardzo rzadko, ale odrodziła się medialnie dzięki wspólnym występom w grze podwójnej z Martiną Hingis. Szwajcarsko-słowacki duet sukcesów nie odniósł, ale za to Hantuchova zaczęła grać nieco lepiej w singlu. Ostatnie losowania Słowaczki ze względu na słaby ranking nie były zbyt dobre, ale w US Open udaje jej się to, co nie udawało jej się w tym sezonie: pokonuje bez kompleksów kolejne rywalki, pokazując, że wciąż potrafi grać na wysokim poziomie. Nie miała tu jeszcze zbyt ciężkich rywalek, które w jakikolwiek sposób mogłby być przymierzane do Azarenki.

Azarenka i Hantuchova grały ze sobą czterokrotnie, Słowaczka wygrała w 2007 i na początku 2011 roku. Azarenka lepsza była w 2011 roku na trawie wimbledońskiej oraz w tym sezonie w Indian Wells, tracąc ledwie pięć gemów. Hantuchova jest w lepszej formie, więc powinna ugrać więcej, ale wydaje się, że nie ma szans na zwycięstwo.

Nasz typ: powyżej 17.5 gemów @1.57

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!