US Open: Azarenka vs Ivanović


Liderowanie w rankingu to jedna z rzeczy, która łączy Azarenkę i Ivanović, ale Serbka jest daleka od formy, którą prezentowała wtedy, gdy była najlepszą rakietą na świecie. Piękna Ana potrafi momentami wracać do tamtych czasów i zaskakiwać te aktualnie lepsze zawodniczki, ale częściej po prostu zawodzi, czego dowodem jest np. porażka z Alize Cornet w pierwszym meczu w Cincinnati.

Ivanović pomimo słabszych wyników w porównaniu do tych sprzed kilku sezonów, pozostaje w Top 20, aktualnie jest na 15. miejscu. W Australian Open i na French Open osiągała IV rundę, na Wimbledonie przegrała z Eugenie Bouchard, ale wyniki Any na trawie bywały różne, więc nie powinno to dziwić. W tym roku potrafiła pokonać Angelique Kerber (w Fed Cupie), Anastasię Pavlyuchenkovą, Laurę Robson, Simonę Halep czy Jelenę Janković, a na amerykańskim hardzie Dominkę Cibulkovą czy Flavię Pennettę. Ale z zawodniczkami ze ścisłego topu już przegrywała, zarówno z Marią Sharapovą, Agnieszką Radwańską czy Na Li. Z Azarenką miała okazję w tym sezonie grać w Carlsbadzie, gdzie prezentowała dobry tenis, poległa w trzech setach i teoretycznie to dobry prognostyk przed tym spotkaniem.

Teoretycznie, bo Wiktoria z każdym meczem nabiera więcej pewności. Po nieudanym występie na Wimbledonie, gdzie musiała poddać mecz z powodu kontuzji (poślizgnęła się groźnie w meczu z Marią Joao Koehler), trochę pauzowała, wróciła w Carlsbad, gdzie w finale gładko uległa Samancie Stosur, ale dwa tygodnie później w Cincinnati była już najlepsza. Choć finałowy mecz z Sereną Williams rozstrzygnął się dopiero w tie breaku decydującej partii, był to świetny mecz z obu stron i to, że Białorusinka go wytrzymała, świadczy o tym, że jest w stanie wygrać w Nowym Jorku.

Tu rozprawiła się już z Diną Pfizenmaier (rowerek), Aleksandrą Wozniak i Alize Cornet, z którą straciła seta, ale w dwóch kolejnych była już zdecydowanie lepsza.

Ivanović z Azarenką potrafiła wygrywać tylko w 2010 roku, od tej pory urwała tylko jednego (wspomnianego) seta i właściwie nie ma argumentów, żeby pokonać Białorusinkę, musiałaby ona mieć bardzo zły dzień, a pokazuje, że nie przyjechała na US Open tylko po IV rundę. Z drugiej strony - forma Serbki jest obiecująca, przynajmniej by nawiązać walkę, stąd też typ.

Nasz typ: Ivanović +5.5 gema @1.90

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!