US Open: Azarenka vs Pennetta


Wiktoria z każdym meczem nabiera więcej pewności, nawet długi mecz, w którym grała źle, działa pozytywnie. Sztuką jest grać słabo i wygrywać, ale od początku... Po nieudanym występie na Wimbledonie, gdzie musiała poddać mecz z powodu kontuzji (poślizgnęła się groźnie w meczu z Marią Joao Koehler), trochę pauzowała, wróciła w Carlsbad, gdzie w finale gładko uległa Samancie Stosur, ale dwa tygodnie później w Cincinnati była już najlepsza. Choć finałowy mecz z Sereną Williams rozstrzygnął się dopiero w tie breaku decydującej partii, był to świetny mecz z obu stron i to, że Białorusinka go wytrzymała, świadczy o tym, że jest w stanie wygrać w Nowym Jorku.

Tu rozprawiła się już z Diną Pfizenmaier (rowerek), Aleksandrą Wozniak i Alize Cornet, z którą straciła seta, ale w dwóch kolejnych była już zdecydowanie lepsza. No i we wtorek pokonała Anę Ivanović, która zagrała momentami jak wtedy, kiedy była na tronie i wygrywała French Open.

Mecz z Danielą Hantuchova trudny już nie był dla bialorusinki, straciła pięć gemów i w każdym elemencie była lepsza od rywalki. Trochę serwis nie funkcjonował tak jak powinien, ale do meczu z Sereną jest jeszcze chwila.

Flavia Pennetta była blisko spotkania się w tym roku już z Azarenką, ale ta podczas Wimbledonu w I rundzie doznała kontuzji, choć udało jej się dograć i wygrać tamten mecz, ale z Włoszką na kort już nie wyszła.

Pennetta w przeszłości była najlepszą deblistką na świecie, duet, który stworzyła z Giselą Dulko był wzorowy. Potem zaczęły się kontuzje, deblowe rozstanie (Argentynka mimo tego, że jest młodsza od Włoszki, zakończyła karierę). Ostatnie wyniki Pennetty były różne, ale porażki z Lepchenko czy Beck nie rokowały tak dobrego występu na US Open.

Flavia pokonała kolejno Nicole Gibbs, Sarę Errani (oddała jej cztery gemy!), Swietanę Kuzniecową, Simonę Halep oraz Robertę Vinci. Nie straciła po drodze jeszcze seta, a przecież Białorusinka musiała już dwukrotnie rozstrzygać mecz w trzech setach. Zapowiada się więc kolejny ciężki mecz dla Azarenki, ale mimo wszystko pozostaje faworytką.

Nasz typ: powyżej 18.5 gemów @1.48

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!