US Open: Kania vs Bychkova


Paula Kania aktualnie notowana jest na 210. miejscu w rankingu WTA. Korty ziemne są jej ulubionymi, jest na tej nawierzchni najbardziej ograna. Warunki fizyczne sosnowiczanki nie są szczególnie imponujące, ma 168 centymetrów wzrostu i jest praworęczna. Dobrze rusza się po korcie, jest bardzo waleczna i technicznie nie odstaje od zawodniczek z Top 100. Swój pierwszy większy sukces odniosła w Taszkencie, gdzie z Poliną Pekhovą wywalczyła deblowy triumf. W tym sezonie Kania radzi sobie kiepsko, lepsze wyniki notuje w grze podwójnej, dobija się do Top 100. Cenne zwycięstwo odniosła w I rundzie eliminacji w Katowicach, gdzie pokonała solidną Renatę Voracovą.

Dopiero po Katowicach zaczęła grac lepiej, była o krok od zakwalifikowania się do Rolanda Garrosa, a potem rozstała się z trenerem i chwilowo... pozostaje bez. Wygrała potem dwie imprezy deblowe, a w trzeciej osiągnęła finał, singlowo jednak nie szło tak dobrze. Dopiero w Toruniu sięgnęła po tytuł i trzeba przyznać, że grała bardzo dobrze. Po imprezie w Polsce wygrała tylko jeden singlowy mecz, ale wciąż w grze podwójnej królowała: osiągając dwa półfinały. Forma sosnowiczance gdzieś uciekła.

Jej pierwszą rywalką w Nowym Jorku będzie Ekaterina Bychkova, notowana na 151. miejscu. Panie grały ze sobą dwukrotnie i zwycięstwami się podzieliły. W poprzednim sezonie oba te starcia miały miejsce i w Astanie wygrała Polka, ale w eliminacjach do Taszkentu lepsza była Rosjanka.

Bychkova miała niezły początek sezonu, a potem na ziemi i trawie złapała przestój. Teraz może nie zachwycała, ale osiągnęła w Astanie i Doniecku dwa ćwierćfinały, pokonując m.in. Aleksandrę Panovą i walcząc zaciekle z Diną Pfizenmaier. Rosjanka jest faworytką tego meczu, jak widać, nie bez powodu.

Na zwycięstwo Bychkovej możemy postawić po kursie @1.55, natomiast Kani - @2.40.

.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!