US Open: Kania vs Mayr


Paula Kania aktualnie notowana jest na 210. miejscu w rankingu WTA. Korty ziemne są jej ulubionymi, jest na tej nawierzchni najbardziej ograna. Warunki fizyczne sosnowiczanki nie są szczególnie imponujące, ma 168 centymetrów wzrostu i jest praworęczna. Dobrze rusza się po korcie, jest bardzo waleczna i technicznie nie odstaje od zawodniczek z Top 100. Swój pierwszy większy sukces odniosła w Taszkencie, gdzie z Poliną Pekhovą wywalczyła deblowy triumf. W tym sezonie Kania radzi sobie kiepsko, lepsze wyniki notuje w grze podwójnej, dobija się do Top 100. Cenne zwycięstwo odniosła w I rundzie eliminacji w Katowicach, gdzie pokonała solidną Renatę Voracovą.


Dopiero po Katowicach zaczęła grac lepiej, była o krok od zakwalifikowania się do Rolanda Garrosa, a potem rozstała się z trenerem i chwilowo... pozostaje bez. Wygrała potem dwie imprezy deblowe, a w trzeciej osiągnęła finał, singlowo jednak nie szło tak dobrze. Dopiero w Toruniu sięgnęła po tytuł i trzeba przyznać, że grała bardzo dobrze. Po imprezie w Polsce wygrała tylko jeden singlowy mecz, ale wciąż w grze podwójnej królowała: osiągając dwa półfinały. Forma sosnowiczance gdzieś uciekła.

Jej pierwszą rywalką w Nowym Jorku była Ekaterina Bychkova, notowana na 151. miejscu, a więc wyżej od Polki. Kania musiała się sporo namęczyć, spotkanie było trzysetowe, ale ostatecznie kropkę nad "i" postawiła sosnowiczanka i dzięki temu dwie biało-czerwone pozostają w grze o turniej główny.

O awans do decydującej rundy Kania musi pokonać Patricię Mayr-Achleitner, która głównie preferuje grę na kortach ziemnych, co jest znacznym pocieszeniem w tym wypadku. To doświadczona Austriaczka, występująca w tym sezonie nawet w głównym cyklu kilkakrotnie, notowana na 141. miejscu, ale była już w Top 100. Ma w karierze 14 tytułów ITF, ale tylko jeden na kortach twardych otwartych, jeden na dywanie (ten pierwszy w 2008 roku, drugi w 2005).

Na zwycięstwo Mayr możemy postawić po kursie @1.62, natomiast Kani - @2.20.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!