US Open: Linette vs Buyukakcay


Magda Linette aktualnie jest w najlepszym momencie swojej kariery. Dzięki świetnemu występowi w Baku i osiągnięciu pierwszego półfinału imprezy WTA w karierze, awansowała na najwyższe miejsce w swoim dorobku. 21-latka już kilka sezonów temu miała na tyle dobrą pozycję w notowaniu singlowym, że wydawało się, że będzie w stanie dołaczyć do sióstr Radwańskich. Stało się inaczej, Magda nie wytrzymała presji, przestała bronić punkty, wszystko zaczęło uciekać.

Polka zażegnała kryzys i 158. miejsce w singlu oraz 129. w deblu są wynikami bardzo dobrymi, rokującymi pozytywnie na przyszłość, a pomaga jej w tym chorwacki trener. Linette ma na koncie pięć zwycięstw w poważniejszych imprezach, ale wszystkie na kortach ziemnych, w deblu ma ich więcej, bo siedem, z czego trzy na szybkich nawierzchniach. Dobrą wiadomością jest to, że ta impreza w Baku rozgrywana była właśnie na hard-courcie, zresztą Linette nie ma problemów z miejscem do treningu.

We wspomnianym turnieju w Azerbejdżanie Polka rozprawiła się w eliminacjach z Ines Ferrer oraz Iriną Buryachok, a w turnieju głównym wygrywała z Julią Cohen, Kristyną Pliskovą i Ons Jabeur. Przegrała dopiero z doświadczoną i utytułowaną Shahar Peer, która przed laty była notowana w Top 20.

Rywalką Linette w I rundzie eliminacji do US Open będzie Cagla Buyukakcay, dwa lata starsza tenisistka z Turcji, notowana na 139. miejscu. Na początku sezonu próbowała swoich sił w eliminacjach do cyklu głównego, m.in. w Auckland, Australian Open, Kuala Lumpur, ale szybko odpusciła i pojawiła się tylko na szlemach, jednak walkę o awans kończyła max na III rundzie (w Australii). Grywała głównie na szybkich nawierzchniach, regularnie osiągająć w turniejach ITF ćwierć- i półfinały. W Izmirze przegrała z Katarzyną Piter, a podczas Pucharu Federacji z Agnieszką Radwańską.

Kurs na Polkę wynosi @2.10, natomiast na Turczynkę @1.70.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!