US Open: Ula Radwańska vs Begu


Ula Radwańska w styczniu wygrała tylko jeden mecz, a następnie pokazała się z kiepskiej strony w Pucharze Federacji. Dopiero od imprezy w Dausze zaczęła lepiej grać. W tym roku pokonała już dwie tenistski z Top 20: Sloane Stephens i Robertę Vinci. W Dubaju przeszła przez eliminacje, gdzie musiała uznać wyższość Jie Zheng. W Indian Wells spisała się już znacznie lepiej, docierając do IV rundy i właśnie wcześniej pokonując Sloane Stephens czy Jamie Hampton, poległa dopiero z  Wiktorią Azarenką. W Miami i Monterrey tak dobrze nie było. Ula wygrała z Anniką Beck i Donną Vekić, czyli młodymi gwiazdkami, ale nie zdało się to na wiele, ulegała Anie Ivanović czy Marii Kirilenko. W Rzymie dość niespodziewanie krakowianka pokonała Anę Ivanović, by rundę później polec z Ayumi Moritą, która okazała się jej katem także w Oeiras.

Podczas Rolanda Garrosa Radwańska nieco niespodziewanie pokonała Venus Williams. Przyznała, że to było zdecydowanie jej największe zwycięstwo w karierze, jeśli chodzi o pokonanie pojedynczej tenisistki. Choć z Diną Pfizenmaier  Polka poniosła klęskę i nie spotkała się w III rundzie ze swoją siostrą.

Na Wimbledonie młodsza z krakowianek odprawiła Mallory Burdette, by w II rundzie ulec Alison Riske i zakończyć szybko swój byt w turnieju. Po miesiącu przerwy Ula rozpoczęła grę na amerykańskim hardzie, mając taki sam plan jak starsza siostra. W Stanford odprawiła Christinę McHale, Danielę Hantuchovą, by ulec Dominice Cibulkovej, późniejszej zwyciężczyni.W Cincy Ula musiała grać w eliminacjach i poległa z Petrą Martic, a w New Haven miała grać z Petrą Kvitovą, ale po powrocie z pogrzebu dziadka, wycofała się z imprezy, tłumacząc się kontuzją.

Ula jest faworytką w spotkaniu z Iriną Begu, która w poniedziałek świętuje swoje 23. urodziny. Rumunka notowana jest na 74. miejscu, a ostatnie wyniki raczej nie napawają optymizmem. Na amerykańskim hardzie zaliczyła trzy występy, w których zanotowała dwa zwycięstwa: z Katlin Marosi oraz Silvią Soler. Przegrywała m.in. z Janą Cepelovą. Rumunka ogólnie ten sezon ma bardzo kiepski, więc choć przed rokiem w Taszkencie wygrała z Ulą, była zupełnie w innej dyspozycji. W tym roku wygrała zaledwie dziewięć meczów, oczywiście nie bez powodu - miała bardzo dużo problemów z prawym ramieniem.

Nasz typ: zwycięstwo Polki @1.30

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!