Wimbledon: Isia vs Johansson


Najlepsza polska tenisistka sezon rozpoczęła od znakomitej passy  18 wygranych kolejnych spotkań, na koncie zapisała dwa tytuły: w Auckland oraz Sydney i dopiero w IV rundzie Australian Open uległa Na Li. Następnie w Eljacie Radwańska znacznie przysłużyła się do zwycięstwa i awansu do baraży w Pucharze Federacji. Potem przyszedł okres, kiedy Polka musiała bronić wielu punktów, ale wybrnęła z tego całkiem dobrze, nie tracąc czwartej pozycji w rankingu, choć notując słabsze rezultaty, niż można było się po niej tego spodziewać.

Radwańska po przegranej w Miami z Sereną Williams, zagrała w Pucharze Federacji (baraże) z Belgią, a następnie trenowała przed cyklem imprez na kortach ziemnych. Zagrała ich wyjątkowo mało, bo tylko dwa: w Madrycie pokonała Tsvetanę Pironkovą, a przegrała z Laurą Robson. W Rzymie od razu poległa z Simoną Halep. Z bronienia tytułu w Brukseli się wycofała, narzekając na bark. Na ile to prawda? Nie wiemy, choć już w Paryżu mówi, że jest lepiej.

Podczas Rolanda Garrosa starsza z sióstr osiągnęła wymarzony ćwierćfinał i to można uznać za sukces. Taka faza podczas Wimbledonu sukcesem nie będzie, bowiem Radwańska broni punktów za ubiegłoroczny finał (1400 punktów) i dodatkowo ma banalną drabinkę. Problem w tym, że tuż przed Wimbledonem przegrała spotkanie z Jamie Hampton, a trawa jest przecież jej koronną nawierzchnią. Amerykanka grała swój tenis, a Polka zupełnie nie potrafiła znaleźć na niego recepty.

W I rundzie Wimbledonu Polka rozniosła Yvonne Meusburger, choć nie musiała specjalnie się wysilać. Austriaczka zagrała kilka ładnych piłek, pobiegała, kiedy Isia rozrzucała ją po korcie, ale w ogólnym rozrachunku dwa stracone gemy mówią same za siebie.

Mathilde Johansson nigdy nie odnosiła wybitnych wyników na kortach trawiastych, o cztery lata starsza od Polki tenisistka w tym sezonie na trawie pokonała Petrę Cetkovską i Timeę Babos. Francuzka urodziła się w Szwecji i można powiedzieć, że urodę ma nieco skandynawska: wysoka blondynka o ostrych rysach twarzy. Kiedyś kibice zwracali na nią uwagę szczególniej, właśnie ze względu na to, że Mathilde jest bardzo urodziwa. Aktualnie notowana jest na 98. miejscu i już sam awans do II rundy jest jednym z jej najlepszych tegorocznych wyników. Tenisistka nie umie się w tym roku odnaleźć, grywała w mniejszych i większych turniejach, ale bez specjalnie dobrych rezultatów.

Nasz typ: poniżej 17.5 gemów w meczu @1.87


ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!