Wimbledon: Ula Radwańska vs Burdette


Ula Radwańska w styczniu wygrała tylko jeden mecz, a następnie pokazała się z kiepskiej strony w Pucharze Federacji. Dopiero od imprezy w Dausze zaczęła lepiej grać. W tym roku pokonała już dwie tenistski z Top 20: Sloane Stephens i Robertę Vinci. W Dubaju przeszła przez eliminacje, gdzie musiała uznać wyższość Jie Zheng. W Indian Wells spisała się już znacznie lepiej, docierając do IV rundy i właśnie wcześniej pokonując Sloane Stephens czy Jamie Hampton, poległa dopiero z  Wiktorią Azarenką. W Miami i Monterrey tak dobrze nie było. Ula wygrała z Anniką Beck i Donną Vekić, czyli młodymi gwiazdkami, ale nie zdało się to na wiele, ulegała Anie Ivanović czy Marii Kirilenko. W Rzymie dość niespodziewanie krakowianka pokonała Anę Ivanović, by rundę później polec z Ayumi Moritą, która okazała się jej katem także w Oeiras.

Podczas Rolanda Garrosa Radwańska nieco niespodziewanie pokonała Venus Williams. Przyznała, że to było zdecydowanie jej największe zwycięstwo w karierze, jeśli chodzi o pokonanie pojedynczej tenisistki. Choć z Diną Pfizenmaier w kolejnym meczu była faworytką, zagrała z nią, jakby zapomniała, że inne zawodniczki poza Williams również grają dobrze ofensywnie. Na nic nie zdały się próby podniesienia się, Polka poniosła klęskę i nie spotkała się w III rundzie ze swoją siostrą. Dwa tygodnie temu zdecydowała się na start w Birmingham, gdzie jednak przegrała, urywając zaledwie pięć gemów, z 17-letnią Donną Vekić.

Przed rokiem w Den Bosch Ula spisała się znakomicie, dochodząc do swojego pierwszego finału w karierze, broni więc znacznego dorobku punktowego w rankingu. Rywalką w I rundzie polskiej tenisistki była Olga Govortsova, z którą krakowianka błyskawicznie sobie poradziła, a jeszcze szybciej zakończyła mecz z Magdaleną Rybarikovą, która nie rozegrała nawet pełnego seta i poddała mecz kreczem. Z Flipkens Polka znów musiała zejść z kortu jako przegrana, jakby pamiętając, że nie ma lekarstwa na Belgijkę.

Mallory Burdette to 22-letnia tenisistka, zajmująca 80 miejsce w rankingu WTA. Jej najlepszymi dwoma wynikami z tego sezonu na ziemi, była III runda w Charleston, gdzie po drodze pokonała Sabine Lisicki oraz Rzym, gdzie w decydującej rundzie eliminacji uporała się z Madison Keys. Poza tym przegrywała z Sereną Williams czy Jie Zheng. W I rundzie French Open pokonała Donnę Vekić, ale nie ma w tym nic nadzwyczajnego, Chorwatka zagrała po prostu słabo, ale i Burdette miała przestoje. Amerykanka odpadła z Paryża po porażce ze starszą z sióstr Radwańskich, ale tanio skóry nie sprzedała. Na trawie podjęła tylko próbę gry w eliminacjach w Den Bosch, ale przegrała w pierwszym meczu z Niną Bratchikovą.

Zwycięstwo Polki można zagrać po kursie @1.33, natomiast Burdette @3.25.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!