WTA Acapulco: Nocne typy!


Gwiazdą turnieju jest Sara Errani, która z racji tego, że jest w Top 10, musiała znacznie ograniczyć swoje starty w małych turniejach. Włoszka jest faworytką do końcowego triumfu, a przynajmniej do finału, bo turniejową dwójką jest Carla Suarez-Navarro, tenisistka która jest przynajmniej o klasę niżej od Errani.

Przyjrzyjmy się meczom II rundy w Acapulco, których do rozegrania jest osiem, żadne nie jest przełożone na kolejny dzień, żadne nie zostało rozegrane wcześniej.

Sara Errani oczywiście jest faworytką w swoim meczu z Eugenie Bouchard, bardzo utalentowaną Kanadyjką, która sięgała po juniorskie tytuły w dużych turniejach, m.in. Wielkiego Szlema. Bouchard w eliminacjach wyeliminowała Katarzynę Piter. Ustalono na ten mecz linię 17.5 gemów, czyli Bouchard musi zapisać na swoje konto sześć gemów. Czy to możliwe? Oczywiście, bo Kanadyjka grywała już np. z Na Li i urwała jej osiem gemów. W starciach z zawodniczkami z Top 50, także nawiązywała walkę. Na pewno jest to typ wart ryzyka.

Ciekawie wygląda mecz doświadczonej i finezyjnej Marii Jose Martinez Sanchez z młodą Kiki Bertens. Holenderka na pewno gra równiej w singlu od swojej rywalki, ale z drugiej strony, jeśli Hiszpanka nie będzie miała dnia, w którym zupełnie nie wychodzi jej nic, to młodsza koleżanka nie poradzi sobie z jej techniczną grą. leworęczna Hiszpanka jednak jak burza przemknęła do II rundy, pokonując m.in. Laurę Pous-Tio czy Aleksandrę Panovą. Kiki wyeliminowała słabiutką Fichman. Mecz ciężki, ale większe przetarcie miała Martinez-Sanchez na mączce, a jeśli zdołała przebrnąć przez eliminacje w niezłym stylu i pokonać wyżej notowaną rywalkę, to stawiamy właśnie na nią.

Na koniec zerkniemy na... prawie włoskie derby. Romina Oprandi (aktualnie Szwajcarka) zagra z rok młodszą Karin Knapp. Dziewczyny grały ze sobą dwukrotnie i podzieliły się zwycięstwami. Tym razem faworytką jest ta młodsza, bo ze świetnej strony pokazała się w minionym tygodniu, pokonując m.in. Lourdes Domiguez-Lino, a następnie o włos eliminując Jelenę Janković, póki co rozprawiła się z Johanną Larsson, oddając jej cztery gemy - imponujące.

Nasze typy:
- zwycięstwo Karin Knapp @1.75
- zwycięstwo Marii Jose Martinez-Sanchez @1.72

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!