WTA Auckland: Radwańska vs Arn


Na swoją pierwszą rywalkę Agnieszka Radwańska czekała dosyć długo, bo początkowo miała być nią Kristina Mladenović, ale musiała się wycofać z powodu kontuzji.

Rywalką Isi miała więc być szczęśliwa przegrana z eliminacji i została nią Greta Arn, czyli aktualnie reprezentantka Węgier, która w przeszłości reprezentowała barwy Niemiec. Arn przegrała z Nuadą Luangnam w trzech setach, a w II rundzie eliminacji pokonała Emmę Hayman (w I rundzie miała wolny los).

Zawodniczki grały ze sobą dwukrotnie, w obu przypadkach lepsza była polska tenisistka. W 2007 roku tenisistki zmierzyły się ze sobą w eliminacjach do Zurychu, a po raz drugi, w minionym roku na kortach ziemnych w Stuttgarcie. Isia męczyła się z Arn, bowiem był to jej pierwszy mecz na mączce po sukcesach, jakie odniosła na szybkich kortach. Wtedy Polka oddała rywalce siedem gemów.

Dla Radwańskiej poprzedni sezon był najlepszym w karierze, przez kilka tygodni była wiceliderką rankingu, niewiele brakowało, by także została jego liderką. Idealnie skorzystała ze słabszej dyspozycji innych największych konkurentek. Z końcem roku było gorzej, slabsze występy w US Open czy w Azji, gdzie nie obroniła punktów (zaliczyła zaledwie finał w Tokio, w Pekinie było słabiej). Na sam koniec jednak zaskoczyła i po raz pierwszy w karierze wyszła z grupy w turnieju wieńczącym sezon.

W przerwie między sezonami nie próżnowała, w pokazówce pokonała Serenę Williams i pomogła swojemu zespołowi zwyciężyć w lidze czeskiej. Od kilku dni trenowała już w Auckland, gdzie startuje po raz pierwszy. Nie spodziewajmy się odpuszczenia, jak to miało miejsce w Kuala Lumpur, Agnieszka potrzebuje rozegrania i to idealna okazja.

33-letnia Greta Arn w cyklu WTA (nie licząc eliminacji) w ubiegłym sezonie wygrała zaledwie siedem spotkań, jej najlepszym wynikiem był półfinał w Monterrey i właściwie to by było na tyle. Końcówka sezonu bardzo kiepściutka, porażki ze wszystkimi możliwymi rywalkami, pojedyncze zwycięstwa z anonimowymi tenisistkami.

Radwańska potrzebuje rozegrania, na pewno też zależy jej na dobrym starcie i nie ma co niepotrzebnie tracić sił. Żeby typ wszedł, reprezentantka Węgier może wygrać tylko pięć gemów - bardzo realny scenariusz.

Nasz typ: poniżej 17.5 gemów w meczu Radwańskiej z Arn @1.95

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!