WTA Auckland: Typy na noc!


Gospodarze turnieju w Auckland swoje nadzieje pokładają w Marinie Eraković, która jest najwyżej sklasyfikowaną nowozelandką w rankingu. 24-latka aktualnie notowana jest na 66. miejscu w rankingu WTA, a jej rywalką będzie Stephanie Dubois, Kanadyjka klasyfikowana na 140. pozycji.

Zawodniczki grały ze sobą dwukrotnie, ale dość dawno. W mniejszym turnieju w Redding lepsza była Dubois (w 2006 roku), a dwa lata później na kortach trawiastych w dwóch setach zwyciężyła Eraković.

Nowozelandka najlepszy tenis gra na trawie, ale w mniejszych turniejach nieźle radzi sobie właściwie na każdej nawierzchni. Niestety sporo traci, bo jest dosyć podatna na kontuzje, pod koniec poprzedniego sezonu cierpiała na uraz prawego biodra.

W ostatnich trzech sezonach Marina nie miała szczęścia w losowaniach w Auckland, trafiała dość kiepsko już od I rundy. Najlepszy wynik osiągnęła tu w 2008 roku, kiedy dotarła do półfinału, a wcześniej pokonała Verę Zvonarevą. Dubois to przeciwniczka do pokonania, Kanadyjka niewiele w poprzednim sezonie grała w turniejach WTA, wygrała tylko trzy mecze, przegrała 12. W eliminacjach do Auckland pokonała m.in. Julie Coin. Jednak faworytką jest Eraković i jeśli nie uda jej się pokonać o dwa lata starszej tenisistki, sprawi ogromny zawód kibicom.

W Auckland tego wieczoru zagrają też Mona Barthel i Julia Goerges. Niemki nie powinny przegrać, grają ze słabszymi od siebie tenisistkami i nie powinny mieć większych problemów. Trudniejsze zadanie ma Goerges, która zmierzy się z Anastasiją Sevastovą, która potrafi mocno i skutecznie zaserwować, w ostatnim czasie zdarzało jej się to jednak stosunkowo rzadko.

Ciekawie zapowiada się także starcie Heather Watson z Soraną Cirsteą. Faworytką jest ta pierwsza, ale Rumunka jest równie utalentowana, choć może bardziej chimeryczna. Jeśli będzie miała dobry dzień - jej zwycięstwo nie zdziwi.

Nasz typ: Zwycięstwo Mariny Eraković @1.63

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!