WTA Bogota: Typy na środę!


Na pierwszy ogień weźmy spotkanie mistrzyni Rolanda Garrosa, czyli Francesci Schiavone. Włoszka nie wygrała meczu od kilkunastu tygodni w cyklu WTA. Po raz ostatni udało jej się zwyciężyć w Tokio z Yaroslavą Shvedovą, a potem notowała już niemal same porażki. Jeśli policzyć Puchar Hopmana, który nie jest zaliczany do cyklu, to ostatnie zwycięstwo Schiavone odniosła właśnie w Perth, gdzie pokonała Tatjanę Malek. Przegrywała od początku sezonu zarówno z takimi tenisistkami jak Petra Kvitova, jak i młodziutka Carolina Garcia. W końcu udało jej się wygrać mecz w Bogocie, pokonała Sharon Fichman, ale to zdecydowanie najsłabsza tenisistka z tych, z którymi grała ostatnio. Włoszka zwyciężyła, ale notując 41 procent skuteczności pierwszego podania i popełniając aż 17 podwójnych błędów serwisowych.

20-latka z Argentyny radzi sobie na pewno lepiej od Włoszki w tym sezonie, choć też ciężko mówić o czymś nadzwyczajnym. Paula naa kortach twardych nie wygrała ani jednego meczu w eliminacjach, w których brała udział, ale w każdym z trzech meczów przegrała dopiero po trzysetowej walce. Wywalczyła punkt dla swojej reprezentacji podczas Pucharu Federacji, ale niestety Szwedki wygrały 3:2. Następnie przeniosła się do Cali, gdzie w dużym turnieju ITF zanotowała półfinał, pokonując po drodze solidne tenisistki, m.in.Estrellę Cabezę-Candelę czy Aleksandrę Panową. W Bogocie odprawiła w dwóch setach Ninę Bratchikovą, a w tym meczu solidnie serwowała i nie popełniała masowo podwójnych błędów, świetnie spisała się też na returnie.

Ciekawie zapowiadają się też dwie rywalizacje deblowe, w których powinny zwyciężyć faworytki.

Najpierw na kort wyjdą pogromczynie Katarzyny Piter i Richel Hogenkamp, czyli Eva Birnerova i Aleksandra Panowa, które w rywalizacji deblowej spisują się całkiem dobrze i bronią tytułu wywalczonego przed rokiem w Bogocie. Ich rywalki Beltrame / Thorpe, były o włos od porażki już w I rundzie.

Poradzić powinny sobie także Francuzki: Alize Cornet i Pauline Parmentier. Ich rywalkami będą Rumunki: Elena Bogdan i Alexandra Cadantu, jednak panie poradziły sobie nadspodziewanie dobrze w I rundzie, więc to nie musi być łatwa przeprawa dla bardziej doświadczonych reprezentantek Francji.

Nasze typy:
- Paula Ormaechea @2.05
- Birnerova/Panova @1.50


Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!