WTA Brisbane: Radwańska vs Pervak


Ula Radwańska i Ksenia Pervak grały ze sobą już czterokrotnie. W 2011 roku oba mecze wygrała o rok młodsza reprezentantka Kazachstanu, a w roku ubiegłym - Polka. Trudniejszy dla naszej zawodniczki był mecz na kortach trawiastych, bo straciła seta. Leworęczna Pervak lepsza była na kortach twardych, w tym raz w półfinale w Taszkencie.

Faworytką starcia jest Polka, która od Brukseli grała w miarę równo, wcześniej bywało różnie - miała lepsze i gorsze okresy gry. W Brukseli dotarła do ćwierćfinału, a następnie wygrała duży turniej ITF w Nottingham, zanotowała finał w Hertogenbosch i zaliczyła półfinały w Taszkencie i Kantonie. Sezon skończyła w Moskwie, gdzie uległa Karolinie Woźniackiej.

Młodsza z sióstr Radwańskich odniosła kilka robiących wrażenie zwycięstw. Pokonywała w poprzednim sezonie Marion Bartoli, Anę Ivanović czy Sabinę Lisicki.

Zwycięstwo z Tamirą Paszek było spodziewane, Ula była faworytką i stracony pierwszy set do dwóch, mógł być takim wypadkiem przy pracy, zresztą Austriaczka zagrała w nim bardzo dobrze, za to w dwóch kolejnych, zagrała to, co przez większość minionego sezonu. Polka przełamała rywalkę pięciokrotnie, a sama straciła serwis dwa razy. Returnując wygrała 40 z 82 piłek.

Pervak do turnieju głównego musiała przebjać się przez eliminacje. Szczególnie wart odnotowania jest fakt, że pokonała znakomitą deblistkę - Vanię King. Prawdziwym hitem jednak było zwycięstwo z Karoliną Woźniacką. Dunka, która poprzedni sezon miała dość kiepski (patrząc na to, że była liderką rankingu), zakończyła go całkiem nieźle i wydawało się, że w Brisbane może dotrzeć przynajmniej do ćwierćfinału. Tak się nie stało. Reprezentantka Kazachstanu wygrała w tie breaku trzeciego seta do jednego...

Czy Pervak w tym wypadku będzie miała jeszcze siły, żeby przeciwstawić się Radwańskiej? Pewnie tak, przez co na pewno spotkanie to nie będzie krótkie. Ula jednak pokazała potencjał już w poprzednim sezonie, że takie rywalki są jej nie straszne, poza tym... w ćwierćfinale może zagrać z Wiktorią Azarenką.

Nasz typ: zwycięstwo Uli Radwańskiej @1.66

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!