WTA Carlsbad: Alicja Rosolska w akcji!


Alicja Rosolska często była "tą drugą" obok Klaudii Jans-Ignacik i pozostaje w jej cieniu nawet teraz, kiedy ta jest na urlopie macierzyńskim. Jans w trakcie urlopu pracuje dla C+, gdzie jej mąż jest jednym z głównych redaktorów sportowych. Dziewczyny grały razem, a potem osobno i znów razem przygotowując się do igrzysk olimpijskich. Zakwalifikować im się udało, ale przegrały już w pierwszym meczu.

Ten sezon Alicja Rosolska rozgrywa więc w pewien sposób bez presji i gonitwy o miano pierwszej rakiety (deblowej) kraju z Klaudią. Niestety zaczęła go bardzo kiepsko. Zmieniała partnerki bardzo często i praktycznie nie wygrywała żadnych spotkań. Dłuższa współpraca z Andreją Klepac okazała się klapą. Drgnęło coś z Olgą Goworcową w Brukseli, a także z Oksaną Kałasznikową podczas Rolanda Garrosa. Niestety z Gruzinką polska tenisistka nie zdecydowała się na start, bo ta miała problemy z uzyskaniem wizy. Ogólnie być może jednak nawiąże się silnijesza współpraca pomiędzy nimi, choć może je to zgubić, jak w przypadku Klaudii Jans-Ignacik i Kristiny Mladenović, bo Francuzka chciała jeszcze stawiać na singla, a Polka nie.

Ostatecznie na Wimbledonie Rosolska zagrała z Olgą Goworcową i poległa w I rundzie, choć szanse na zwycięstwo były spore, dziewczyny po prostu zmarnowały mnóstwo okazji. Rosolska wystąpiła jeszcze w Budapeszcie, gdzie drabinka wskazywała na to, że Polka może osiągnąć nawet finał, niespodziewanie przegrały z Timeą Babos już w pierwszym meczu

Na amerykańskim hardzie najlepsza polska deblistka pojawiła się z Nathalie Grandin i już w Stanford zdobyły pierwsze punkty, osiągając ćwierćfinał, postanowiły ze sobą zagrać także kolejny turniej.

Trafiły jednak na bardzo trudny duet, który postanowiły stworzyć Liezel Huber oraz Nuria Llagostera-Vives i tak naprawdę umiejętnościami przewyższają Grandin i Rosolską o kilka klas. Można mieć tu nadzieję jedynie na to, że zupełnie się nie zgrają.

Kurs na Polkę i jej partnerkę wynosi @2.75, natomiast na rywalki @1.42.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!