WTA Carlsbad: Hingis wraca do akcji!


Martina Hingis została namówiona przez przyjaciół z agencji menadżerskiej do gościnnego startu w grze podwójnej w Carlsbad. Dlaczego się zgodziła? To oni sponsorują turniej w Carlsbad, pod ich skrzydłami jest Daniela Hantuchova, która ze Szwajcarką wystąpi w duecie.

Martina Hingis to jedna z najbardziej utytułowanych i charakterystycznych zawodniczek w Tourze. Charakteryzowała się sprytem na korcie i to było jej znakiem rozpoznawczym. Potrafiła wygrywać z każdym typem zawodniczek, pomimo mało sprzyjających warunków fizycznych.

Hingis to zwyciężczyni pięciu turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, dziewięciu w grze podwójnej i jednego w grze mieszanej, członkini Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sławy. W trakcie trzynastu lat profesjonalnej kariery Hingis wygrała czterdzieści trzy turnieje w grze pojedynczej, trzydzieści siedem w grze podwójnej i jeden w grze mieszanej. 31 marca 1997 objęła prowadzenie w światowej klasyfikacji WTA i została najmłodszą w historii jej liderką. Można powiedzieć, że jej kariera toczyła się do 2002 roku i później w latach 2006-2007.

Hantuchova w tym sezonie raczej nie zachwyca, ale na pewno nie powinna zaszkodzić tej parze. Hingis na pewno nie jest w rytmie wybitnie turniejowym, ale powinno na debla to wystarczyć, bo grywa solidnie i systematycznie w USA.

Rywalkami pary szwajcarsko-słowackiej będą Julia Goerges i Darija Jurak. Niemka sprawia wrażenie ostatnio, jakby chciała pobić niechlubny rekord porażek Donalda Younga w singlu, ale w deblu radzi sobie przyzwoicie. Partnerująca jej Jurak to raczej zawodniczka średnia w Top 100.

Hingis i Hantuchova zgromadzą tłumy i powinny wygrać to spotkanie @1.55.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!