WTA Championships: Azarenka vs Li!


Można było się spodziewać, że mecz Wiktorii Azarenki z Na Li będzie decydować o awansie do fazy półfinałowej, kiedy okazało się, że Białorusinka w drugim meczu zmierzy się z Sereną Williams.

Amerykanka wychodząc na kort przeciwko Azarence, była już pewna awansu. Mecz jednak potraktowała w 100% poważnie, co widać było na korcie. Białorusinka mogła być troszkę podmęczona potyczką z Kerber, w drugiej partii z Sereną prowadziła z przełamaniem, ale przegrała kilka gemów z rzędu i ostatecznie przegrała w dwóch setach, ale nie pozostawiła po sobie złego wrażenia. Zresztą już mecz Azarenki z Kerber stał na bardzo wysokim poziomie i wielu ekspertów i kibiców okrzyknęło go najlepszym dotychczasowym spotkaniem.

Na Li legitymuje się lepszym bilansem setów od Azarenki, bo choć przegrała z Sereną Williams, to z podmęczoną Kerber, która nie miała już szans na awans, wygrała w dwóch setach.

Dotychczas Wiktoria Azarenka i Na Li grały ze sobą ośmiokrotnie i obie odniosły po cztery zwycięstwa. W trzech ostatnich meczach lepsza była jednak liderka rankingu. Li udało się wygrać po raz ostatni podczas Rolanda Garrosa w 2011 roku, kiedy grała turniej życia i zdobyła swój pierwszy wielkoszlemowy skalp.

Azarenka była lepsza już rok temu w fazie grupowej w Stambule, a także w Sydney na początku sezonu i w Madrycie na niebieskiej mączce.

Dla Białorusinki ten mecz jest bardzo ważny, bo jeśli wygra, to bez względu na to, co stanie się później, sezon zakończy na tronie liderki. Na Li nie ma nic do stracenia, dlatego ciężko spodziewać się, żeby łatwo miała oddać ten mecz. Zapowiada się pasjonująca walka!

Nasz typ: mecz będzie trwać dłużej niż 93.5 minuty!

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln w Unibet!