WTA Championships: Szarapova vs Errani


Maria Szarapowa i Sara Errani wylądowały w tej samej grupie, co Agnieszka Radwańska i Petra Kvitova. Faworytką do wygrania grupy jest Rosjanka, aktualna wiceliderka rankingu i spotkanie z Sarą Errani powinno być wyłącznie formalnością.

Szarapowa notuje znakomity sezon, choć... nieco dziwny, patrząc na preferencje nawierzchni czy warunki fizyczne. Rosjanka wywalczyła w tym sezonie trzy tytuły: w Stuttgarcie, Rzymie i zdobyła jedną lewę Wielkiego Szlema - Rolanda Garrosa. Maria nigdy nie odnosiła sukcesów tej wielkości na kortach ziemnych, bowiem od zawsze trenowała na kortach twardych, także jej bardzo dobry serwis czy szybka ofensywna gra, przede wszystkim pozytywnie oddziaływały na szybkich nawierzchniach. Widać w takim razie ogromny postęp, jaki Rosjanka poczyniła, skoro była w stanie wygrać z najlepszymi na teoretycznie najsłabszej dla siebie nawierzchni. Jeśli chodzi o pozostałe występy, to wywalczyła srebrny medal olimpijski w Londynie, osiągnęła finał Australian Open oraz półfinał US Open. Ostatnie występy również bardzo pozytywne - ćwierćfinał w Tokio (porażka z dobrze dysponowaną tego dnia Samanthą Stosur) oraz finał w Pekinie.

Sara Errani w tym roku jest rewelacyjna, a przede wszystkim śmiało można powiedzieć, że gra najwięcej ze wszystkich tenisistek z Top 8, bowiem Włoszka jest jedyną z całej stawki singlistek w Stambule, która wystąpi w turnieju Mistrzyń w grze podwójnej. W tym sezonie włoska zawodniczka wywalczyła tytuły w Acapulco, Budapeszcie i Barcelonie, ale najważniejszym jej sukcesem był finał Rolanda Garrosa. Wydawało się, że na kortach szybkich już takich wyników nie osiągnie, ale udało jej się dotrzeć do półfinału US Open. W deblu wygrywała praktycznie na każdej nawierzchni, ale zdaje się, że najsłabiej spisywała się na trawie. Włoszka ma słabe warunki fizyczne, jest niziutka, ale nadrabia walecznością i wielkim sercem na korcie.

Tenisistki spotkały się ze sobą w finale Rolanda Garrosa, wygrała wtedy Szarapowa 6:3, 6:2. W Stambule nawierzchnia jest stosunkowo wolna i liczymy, że Sara postawi się utytułowanej Rosjance.

Nasz typ: mecz będzie trwał powyżej 82.5 minut , kurs 1.87.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln w Unibet!