WTA Championships: Szarapowa vs Williams


W finale turnieju w Stambule spotkają się odpowiednio: druga i trzecia rakieta sezonu. Miejsce na tronie zagwarantowała sobie Wiktoria Azarenka. Na wskoczenie na podium szans nie miała już Agnieszka Radwańska.

Zarówno Maria Szarapowa, jak i Serena Williams w fazie grupowej nie odniosły porażki. Amerykanka nie straciła po drodze nawet seta i jest niemal murowaną faworytka w starciu z Rosjanką, która seta oddała Radwańskiej.

Williams w półfinale rozgromiła najlepszą polską tenisistkę, która po piątkowym maratonie z Sarą Errani, który trwał trzy i pół godziny, stwierdziła, że w meczu z Sereną jej nogi odmawiały posłuszeństwa. Radwańska dodała, że nie miała dnia przerwy, który tak bardzo by jej się przydał po tak wyczerpującym meczu. Co ciekawe - Errani w półfinale gry podwójnej w duecie z Robertą Vinci, również przegrała mecz. Ciekawe czy przyczyną też było zmęczenie?

Szarapowa w swoim półfinale pokonała liderkę rankingu, chciałoby się powiedzieć - w końcu. Rosjanka przyznała po meczu, że wyciągnęła wnioski z poprzednich porażek. Po upokarzających przegranych, w końcu to Szarapowa mogła się cieszyć ze zwycięstwa i na Twitterze pojawił się nawet żart, prorokujący wygraną Sereny w finale.

Cztery zawodniczki, dla których Stambuł był szczęśliwy:
- Azarenka, bo zostanie numerem jeden na koniec sezonu,
- Szarapowa, bo pokonała Azarenkę,
- Williams, bo wygra w Stambule,
- Radwańska, bo zakończy sezon na 4. miejscu.

Oczywiście bezwzględną faworytką jest tu Serena Williams, która gra bardzo dobrze w Stambule, bez większych przestojów.

Nasze typy: Unibet przygotował szeroką ofertę na to spotkanie. Ciekawie wygląda zakład na ilość asów, oczywiście więcej powinna zaserwować ich Amerykanka, ale handicap +5.5 dla Rosjanki wygląda obiecująco - kurs 1.87. Dobrze wygląda także typ na to, że w meczu nie będzie tie breaku, kurs na to zdarzenie wynosi 1.40.

Tuż przed finałem singla zostanie rozegrany mecz deblowy pomiędzy Czeszkami a Rosjankami.

Andrea Hlavackova i Lucie Hradecka zagrają z Marią Kirilenko i Nadią Pietrowa, obie pary w półfinałach wyeliminowały faworyzowane deble. Tu ciężko wskazać zwyciężczynie, ale wydaje się, że lepiej dysponowane są Czeszki.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!