WTA Den Bosch: Ula Radwańska vs Flipkens


Ula Radwańska w styczniu wygrała tylko jeden mecz, a następnie pokazała się z kiepskiej strony w Pucharze Federacji. Dopiero od imprezy w Dausze zaczęła lepiej grać. W tym roku pokonała już dwie tenistski z Top 20: Sloane Stephens i Robertę Vinci. W Dubaju przeszła przez eliminacje, gdzie musiała uznać wyższość Jie Zheng. W Indian Wells spisała się już znacznie lepiej, docierając do IV rundy i właśnie wcześniej pokonując Sloane Stephens czy Jamie Hampton, poległa dopiero z  Wiktorią Azarenką. W Miami i Monterrey tak dobrze nie było. Ula wygrała z Anniką Beck i Donną Vekić, czyli młodymi gwiazdkami, ale nie zdało się to na wiele, ulegała Anie Ivanović czy Marii Kirilenko. W Rzymie dość niespodziewanie krakowianka pokonała Anę Ivanović, by rundę później polec z Ayumi Moritą, która okazała się jej katem także w Oeiras.

Podczas Rolanda Garrosa Radwańska nieco niespodziewanie pokonała Venus Williams. Przyznała, że to było zdecydowanie jej największe zwycięstwo w karierze, jeśli chodzi o pokonanie pojedynczej tenisistki. Choć z Diną Pfizenmaier w kolejnym meczu była faworytką, zagrała z nią, jakby zapomniała, że inne zawodniczki poza Williams również grają dobrze ofensywnie. Na nic nie zdały się próby podniesienia się, Polka poniosła klęskę i nie spotkała się w III rundzie ze swoją siostrą. W ubiegłym tygodniu zdecydowała się na start w Birmingham, gdzie jednak przegrała, urywając zaledwie pięć gemów, z 17-letnią Donną Vekić.

Przed rokiem w Den Bosch Ula spisała się znakomicie, dochodząc do swojego pierwszego finału w karierze, broni więc znacznego dorobku punktowego w rankingu. Rywalką w I rundzie polskiej tenisistki była Olga Govortsova, z którą krakowianka błyskawicznie sobie poradziła, a jeszcze szybciej zakończyła mecz z Magdaleną Rybarikovą, która nie rozegrała nawet pełnego seta i poddała mecz kreczem.


Kirsten Flipkens to znakomita belgijska zawodniczka, aktualnie najlepsza, bowiem Yanina Wickmayer notuje znaczny regres w swojej karierze.Flipkens w ubiegłym tygodniu grała w Birmingham, podobnie jak Ula, ale przegrała w II rundzie eliminacji, właśnie z Rybarikovą. Słowaczka jednak rozegrała tam bardzo ciężki turniej, w którym zaszła daleko, ale mimo wszystko w spotkaniu z Ulą ewidentnie brakowało jej sił, teraz przygotowuje się do Wimbledonu. Belgijka dwa razy z Ulą wygrała, nawiązywała też kilka razy walkę z Agnieszką Radwańską i trzeba przyznać, że jej kombinacyjny tenis robi wrażenie i krzywdę rywalkom. Flipkens pokonała młodszą z sióstr w tym sezonie podczas Pucharu Federacji, a forma Polki jest bardzo nierówna, co pokazała w Paryżu czy Birmingham.

Nasz typ: zwycięstwo Flipkens @1.65

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!