WTA Den Bosch: Ula Radwańska vs Govortsova


Ula Radwańska w styczniu wygrała tylko jeden mecz, a następnie pokazała się z kiepskiej strony w Pucharze Federacji. Dopiero od imprezy w Dausze zaczęła lepiej grać. W tym roku pokonała już dwie tenistski z Top 20: Sloane Stephens i Robertę Vinci. W Dubaju przeszła przez eliminacje, gdzie musiała uznać wyższość Jie Zheng. W Indian Wells spisała się już znacznie lepiej, docierając do IV rundy i właśnie wcześniej pokonując Sloane Stephens czy Jamie Hampton, poległa dopiero z  Wiktorią Azarenką. W Miami i Monterrey tak dobrze nie było. Ula wygrała z Anniką Beck i Donną Vekić, czyli młodymi gwiazdkami, ale nie zdało się to na wiele, ulegała Anie Ivanović czy Marii Kirilenko.

W Pucharze Federacji wykonała plan minimum. Pokonała Alison van Uytvanck w dwóch setach. To zwycięstwo zapewniło awans do Grupy Światowej II, ale mimo wszystko z Flipkens walki ze strony krakowianki nie było takiej, jak można było się spodziewać. W Rzymie dość niespodziewanie krakowianka pokonała Anę Ivanović, by rundę później polec z Ayumi Moritą, która okazała się jej katem także w Oeiras.

Podczas Rolanda Garrosa Radwańska nieco niespodziewanie pokonała Venus Williams. Przyznała, że to było zdecydowanie jej największe zwycięstwo w karierze, jeśli chodzi o pokonanie pojedynczej tenisistki. Choć z Diną Pfizenmaier w kolejnym meczu była faworytką, zagrała z nią, jakby zapomniała, że inne zawodniczki poza Williams również grają dobrze ofensywnie. Na nic nie zdały się próby podniesienia się, Polka poniosła klęskę i nie spotkała się w III rundzie ze swoją siostrą. W ubiegłym tygodniu zdecydowała się na start w Birmingham, gdzie jednak przegrała, urywając zaledwie pięć gemów, z 17-letnią Donną Vekić.

Przed rokiem w Den Bosch Ula spisała się znakomicie, dochodząc do swojego pierwszego finału w karierze, broni więc znacznego dorobku punktowego w rankingu. Rywalką w I rundzie polskiej tenisistki jest o dwa lata starsza Olga Govortsova. Białorusinka w tym sezonie gra kiepsko, odniosła zaledwie sześć zwycięstw, a dużo lepiej radzi sobie w grze podwójnej, choć tu i tak najlepszym wynikiem jest półfinał w Brukseli z Alicją Rosolską oraz jeden ćwierćfinał w Charleston.

Govorstova potrafi i lubi grać na trawie, czego dowodem jest finał mniejszej imprezy w Nottingham w 2011 roku czy zwycięstwo w turnieju deblowym w tym samym roku w Birmingham. Mimo wszystko Ula powinna pokonać niżej notowaną rywalkę i nie tracić niepotrzebnie sił z zawodniczką, która aktualnie jest zupełnie bez formy.

Nasz typ: zwycięstwo Uli @1.36

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!