WTA Doha: Radwańska vs Azarenka


Zacznijmy od tego, że Azarenka na 100% straci pozycję liderki w rankingu, bowiem broni punktów w Dausze i nie ma nic do zyskania. Williams za osiagnięcie półfinału otrzyma tyle punktów, że wystarczy jej to na powrót na tron.

Szanse na awans na drugie miejsce ma Maria Szarapowa, ale Azarenka musiałaby odpaść w półfinale, a Rosjanka pokonać Serenę Williams. Różnice w czołówce będą nieznaczne, szczególnie, że Azarenka niczego nie broni w przyszłym tygodniu w Dubaju, a Szarapowa wycofała się z tych zawodów.

Wracając do spotkania, panie grały ze sobą piętnastokrotnie, Radwańska wygrała tylko trzy razy: podczas Wimbledonu w 2006 roku, w Eastbourne w 2010 roku i w Tokio w 2011 roku. W poprzednim sezonie grały ze sobą sześciokrotnie i Polka zdołała wywalczyć tylko dwa sety.

Historia pojedynków w 2012 roku:

19/2012 WTA Madrid (ESP)    Clay    Victoria Azarenka    Agnieszka Radwanska    6-2 6-4   
17/2012 WTA Stuttgart (GER)    Clay    Victoria Azarenka    Agnieszka Radwanska    6-1 6-3   
10/2012 WTA Indian Wells (USA)    Hard    Victoria Azarenka    Agnieszka Radwanska    6-0 6-2   
7/2012 WTA Doha (QAT)    Hard    Victoria Azarenka    Agnieszka Radwanska    6-2 6-4   
3/2012 WTA Australian Open (AUS)    Hard    Victoria Azarenka    Agnieszka Radwanska    6-7(0) 6-0 6-2   
2/2012 WTA Sydney (AUS)    Hard    Victoria Azarenka    Agnieszka Radwanska    1-6 6-3 6-2   

Radwańska przede wszystkim w ciągu tych sześciu tygodni, miała tylko dwa przerwy (bez turniejów). Najpierw zażynała się w Auckland i Sydney, sił na Australian Open nie wystarczyło, by później rozegrać sześć spotkań w ciągu czterech dni w Pucharze Federacji. Zmęczenie niby nie jest szczególnie widoczne, ale w meczu z Ivanović nie poruszała się po korcie zbyt dobrze. W Dausze najpierw odprawiła jeszcze Anastasię Rodionovą, która podobnie do Ivanović - zanotowała mnóstwo winnerów, ale jeszcze więcej błędów. Z Karoliną Woźniacką prawie przegrała seta, oczywiście był to mecz długi, z mnóstwem przewag, równowag i break pointów. Niekoniecznie dobrze to świadczy o poziomie spotkania.

Azarenka wygrała Australian Open, a teraz mknie jak burza, szybciutko poradziła sobie z Sarą Errani. Choć Białorusinka nie jest w takiej formie, jak przed rokiem, w tym sezonie problemy dotychczas miała tylko z Jamie Hampton i Na Li.

Nasz typ: zwycięstwo Wiktorii Azarenki @1.18 oraz powyżej 18.5 gemów w meczu @1.80

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!