WTA Dubaj: Kvitova vs Woźniacka


Zaczniemy dość nietypowo, bo od statystyk! Petra Kvitova i Karolina Woźniacka grały ze sobą dotychczas siedmiokrotnie i cztery razy z kortu zwycięska schodziła Czeszka. Dunce ta sztuka nie udała się od 2010 roku, kiedy pokonała Petrę na kortach twardych w Pekinie. Kvitova lepsza była na trawie wimbledońskiej w 2010 roku, a następnie podczas mistrzostw WTA w 2011 roku, w Pucharze Hopmana oraz w Montrealu. Woźniacka wygrywała jeszcze na kortach ziemnych w Bastad i Madrycie w 2009 i 2010 roku.

Obie tenisistki są w podobnej sytuacji pod tym względem, że obie grają w kratkę, zupełnie nie potrafiąc odnaleźć równowagi w swoim tenisie, ale powoli się wydaje, że obie wracają do nieco lepszej dyspozycji.

Zacznijmy od Karoliny Woźniackiej, która wygrała tzw. Masters pocieszenia w Sofii (dla tenisistek, które w minionym sezonie zdobyły jakiś tytuł w turnieju WTA International). Początek miała kiepski, ale okres lepszej gry zaczął się od Australian Open, w dobrym stylu odprawiła młodą Donnę Vekić czy Lesię Tsurenko, by polec ze Svetlaną Kuznetsovą, ale po trzysetowym i wyrównanym boju. W Dausze dotarła do ćwierćfinału, gdzie warunki były kiepskie (atmosferyczne), ale ostatecznie po całkiem niezłym meczu przegrała z Radwańską. W Dubaju poradziła sobie na razie jeszcze lepiej, świetne zwycięstwa nad Lucią Safarovą i Jie Zheng, dały jej możliwość gry z Marion Bartoli, z którą uporała się w trzech setach, ale widać w końcu większy spokój w grze Woźniackiej.

Kvitova od dwóch tygodni gra dużo lepiej. Po dwóch zwycięstwach w Pucharze Federacji nad Samanthą Stosur i Jarmila Gajdosova, nareszcie coś zmieniło się w grze Czeszki. Choć błędy są wkalkulowane w jej styl gry, nareszcie jest lepiej. W Dausze odprawiła Nadię Pietrową, a następnie była o krok od zwycięstwa nad Sereną Williams. W Dubaju bez problemu pokonała Danielę Hantuchovą, trochę pomęczyła się z dobrze dysponowaną Aną Ivanović i oddała tylko sześć gemów Agnieszce Radwańskiej.

Woźniacka gra lepiej, ale jej styl gry pasuje Kvitovej, ona będzie karcić wszelkie krótsze piłki Dunki. Może być nawet wynik podobny do tego spotkania z Radwańską.

Nasz typ: zwycięstwo Kvitovej @1.57

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!