WTA Katowice: Premierowy finał!


Ciężko ocenić czy pod względem tenisowym turniej jest dobry czy nie. Z jednej strony: nie, bo rozstawione tenisistki błyskawicznie pożegnały się z imprezą, ale z drugiej strony, młode i gniewne musiały wyjść na kort i pokonać te wyżej notowane i bardziej utytułowane rywalki. Nowa fala tenisistek zaprezentowała się naprawdę dobrze w Katowicach, a większość rozstawionych pań, ewidentnie nie poradziła sobie z błyskawiczną zmianą nawierzchni po imprezie w Miami.

W imprezie nie mogła zagrać Agnieszka Radwańska, bowiem nie pozwalał jej na to regulamin. Tenisistka z Top 10 może zagrać tylko w jednej imprezie WTA International, a krakowianka zobowiązała się do gry w Auckland, zanim katowicki turniej zagościł w kalendarzu.

Dlaczego nie zagrała młodsza z sióstr? Oficjalnie - kalendarz startów miała ułożony już wcześniej. Nieoficjalnie? Powody są niejasne, bowiem tenisistka w tym tygodniu nigdzie nie grała (nie miała wyboru, bo to jedyny turniej), a w przyszłym tygodniu występuje w Pucharze Federacji.

Pozostałe Polki zaprezentowały się słabo. Z eliminacji nie awansowała żadna z nich, a w turnieju głównym Sandra Zaniewska powracająca po kontuzji, nie zdołała nawiązać walki z Kaią Kanepi. Marta Domachowska nie poradziła sobie z Anniką Beck, ale w deblu dotarła do półfinału, trochę dzięki szczęściu, bowiem żadnego meczu z Alicją Rosolską nie dograły tenisistki do końca.

W finale katowickiej imprezy zagrają ze sobą dwie najwyżej rozstawione: Petra Kvitova i Roberta Vinci. Obie grają tu bardzo dobrze, na pewno nie odpuszczają i traktują turniej bardzo poważnie. Grająca nieprzyjemne slajsy Włoszka, na pewno sprawi więcej problemów swojej rywalce, niż jej poprzednie przeciwniczki.

Dotychczas Czeszka i Włoszka grały ze sobą raz:
24/06-11     Wimbledon, Londyn, Wielka Brytania     R32     Trawa     Kvitova, Petra     2:0     63 63

Jak będzie teraz? Stawiamy na Czeszkę, ale z całą pewnością - łatwo nie będzie.

Nasz typ: zwycięstwo Kvitovej @1.48

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN