WTA Kuala Lumpur: Ćwierćfinały!


Przed typowaniem spotkań w Kuala Lumpur trzeba posiadać jedną cechę: cierpliwość. Dotyczy to również tenisistek, które teoretycznie dość luksusowo mogą spędzać czas, ale z drugiej strony czekają w tzw. players lounge i czekają na kolejne komunikaty... Chyba nie tak wyglądają wakacje w raju.

Patricia Mayr-Achleitner dość niespodziewanie awansowała do ćwierćfinału turnieju w Kuala Lumpur, ale pomogła jej Karolina Woźniacka, która przegrała już w I rundzie z Qiang Wang, której Austriaczka oddała ledwie pięć gemów. O półfinał zagra z Czeszką, utalentowan\a z bliźniaczek Pliskovych. W tym sezonie radzi sobie lepiej, odniosła kilka ciekawych zwycięstw, ale też kilka nieciekawych porażek. W I rundzie rozbiła Casey Dellacquę, a następnie rozprawiła się z Misaki Doi. Austriaczka tak naprawdę miała ułatwioną drogę, ciężko tu mówić o jakimś wielkim wyczynie. Faworytką jest utalentowana Pliskova.

Na koniec, podobnie jak w II rundzie, typ z udziałem Anastasii Pavlyuchenkovej, która świetnie rozpoczęła rok, wydawało się, że wraca do optymalnej formy i potem nagle znów zanotowała nieciekawe pasmo porażek. Dopiero odbiła się, eliminując Verę Dushevinę, choć dopiero w tie breaku trzeciej partii, a w II rundzie poradziła sobie z Akgul Amanmuradową. Ashleigh Barty wygrała swój pierwszy mecz na szczeblu WTA, choć jest młodziutką zawodniczką - w tym sezonie odnotowała finał deblowego Australian Open. Jest prowadzona bardzo ostrożnie i rozsądnie - nie startuje zbyt dużo. Widać, że jej sztab nie chce popełnić błędu takiego, jaki został wykonany przy karierze Michelle Larcher de Brito, która zaczęła wcześnie grać w cyklu i... musiała się cofnąć. Ash jest jeszcze młodziutką zawodniczką, a dwie poprzednie rywalki (Simmonds i Diyas) były jednak z innej półki niż Pavlyuchenkova. Z drugiej strony - Rosjanka nie gra zbyt równo.

Nasze typy:
- zwycięstwo Pliskovej @1.43
- powyżej 20.5 gemów w meczu Pavlyuchenkovej z Barty @1.87

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!