WTA Kuala Lumpur: I runda!


Przed typowaniem spotkań w Kuala Lumpur trzeba posiadać jedną cechę: cierpliwość. Dotyczy to również tenisistek, które teoretycznie dość luksusowo mogą spędzać czas, ale z drugiej strony czekają w tzw. players lounge i czekają na kolejne komunikaty... Chyba nie tak wyglądają wakacje w raju.

Na pierwszy ogień weźmy spotkanie Casey Dellacqua z Karoliną Pliskovą. Australijka jest znakomitą deblistką, ale także zrobiła spory progres w zeszłym roku, jeśli chodzi o grę pojedynczą. Niestety aktualnie odnosi sukcesy głównie w deblu, choć pewnie chciałaby caly czas grać także single, w końcu to tenisistka ledwie 28-letnia. Leworęczna Australijka przegrała w tym sezonie trzy mecze singlowe, w żadnym nie zdobyła nawet seta. Jej rywalka - utalentowana z bliźniaczek Pliskovych w tym sezonie radzi sobie lepiej, odniosła kilka ciekawych zwycięstw, ale też kilka nieciekawych porażek. Ogólnie jednak Casey przegrywała z zawodniczkami, które były w jej zasięgu, młoda i ambitna Karolina powinna sobie z nią poradzić.

Inna młoda i utalentowana, czyli Donna Vekić, będzie miała okazję zagrać z Bethanie Mattek-Sands, czyli jedną z najbardziej kontrowersyjnych zawodniczek w Tourze. Amerykanka, podobnie do Australijki, w singlu chwilowo gra.. dodatkowo, w przypadku Mattek, sukcesy są jeszcze odleglejsze niż w przypadku Casey. Chorwatka w tym sezonie może nic wielkiego nie zrobiła, ale pokonała Andreę Hlavackovą i naprawdę dobrze i równo grała w Pucharze Federacji. Mattek zdarzy się przejść eliminacje, a później w I rundzie turnieju głównego i tak przegrywa kolejne mecze.

My, kibice z Polski możemy mieć nadzieje na zwycięstwo polskiej pary deblowej: Marta Domachowska / Alicja Rosolska. Warszawianki postanowiły wspólnie wystąpić i wydaje się to być dobra decyzja. Marta po przepięknej (ponoć warto zobaczyć) sesji w Playboyu, nieco spuściła z tonu, ale w deblu zawsze radziła sobie nieźle. Alicja wiadomo - druga świetna polska deblistka po Klaudii Jans-Ignacik (która jest na urlopie macierzyńskim), nie może z żadną tenisistką umówić się na stałe i gra z doskoku, co nie jest dobre. Rywalki kiepskie, powinno być dobrze.

Nasze typy:
- zwycięsto duetu Domachowska/Rosolska @1.38
- zwycięstwo Pliskovej @1.60
- zwycięstwo Vekić @1.78

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!