WTA Miami: Isia vs Serena


- Agnieszka Radwańska nie gra najlepszego tenisa w Miami. W spotkaniu ze Stephens rozegrała kiepskiego pierwszego seta, popełniła w nim 13 niewymuszonych błędów, snuła się po korcie z niewyraźną miną. Znaczna pomoc rywalki i w końcu lepszy serwis spowodowały, że Polka wróciła do gry. Stephens pokazała, że kończący forhend wyrządza dużą krzywdę.

- Polka męczyła się także ze wspomnianą Rybarikovą, z którą to naprawdę męczyć się nie powinna. W I rundzie pokonala Hsieh, ale to było w miarę przekonujące zwycięstwo.

- W ćwierćfinale mierzyła się z Kirsten Flipkens, która pokazała kawał ładnego tenisa. Choć ostatecznie Belgijka przegrała, Polka musiała się mocno namęczyć, zanotowala 29 kończących uderzeń i 20 niewymuszonych błędów, a jej rywalka zaliczyła 34 winnery i 38 błędów własnych.

- Jeśli chodzi o Serenę Williams, to ona może grać kiepski tenis, a i tak może pokonać każdą tenisistkę. W Miami pokonała kolejno Flavię Pennettę, Ayumi Moritę, Dominikę Cibulkovą (jedyny stracony set, wyszła ze stanu 2:6, 1:3) i Na Li.

- Amerykanka objęła przewodnictwo w rankingu WTA, mimo że w tym sezonie wygrała tylko jeden turniej - w Brisbane. W Australian Open odpadła w ćwierćfinale, w Dausze przegrała w finale z Wiktorią Azarenką.

- Tenis Sereny nie zmienia się, wciąż gra agresywnie, mocno serwuje i w przeciwieństwie do tego, co działo się z nią kiedyś: lepiej odczytuje intencje rywalek i podejmuje lepsze decyzje przy siatce. Teoretycznie Radwańska, która gra bardziej technicznie, ma szansę z młodszą z sióstr, co pokazała podczas Wimbledonu. Sama zainteresowana, czyli późniejsza zwyciężczyni, przyznała później, że zwyczajnie się denerwowała. Było to widoczne, choć fani polskiej tenisistki nie przyjmują tego do siebie.

H2H (data, turniej, runda, nawierzchnia, zwycięzca, wynik):

27/10-12     Istanbuł, Turcja Kort twardy w hali     Williams, Serena     2:0     62 61
07/07-12     Wimbledon, Londyn, Wielka Brytania     Finał Trawa     Williams, Serena     2:1     61 57 62
01/07-08     Wimbledon, Londyn, Wielka Brytania     Ćwierćfinały Trawa     Williams, Serena     2:0     64 60
08/05-08     Berlin, Niemcy     R16 Czerwona mączka     Williams, Serena     2:0     63 61

Nasz typ: Williams 2-0 @1.50

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!