WTA Miami: Janković vs Vinci


Cóż, kto by się spodziewał dokładnie takiego ćwierćfinału? Choć obie zawodniczki nie miały nikogo z topu na drodze (dzięki Wiktorii Azarence), to mimo wszystko duże zaskoczenie, ale uporządkujmy...

1. Jelena Janković w drodze do tej fazy wyeliminowała Victorię Duval, Nadię Pietrową i Soranę Cirsteę. Oczywiście jak zawsze w przypadku Serbki - łatwo nie było, choć wszystko szczęśliwie skończyło się na dwóch setach. Ostatnio u Janković z kondycją bywa różnie.

2. Roberta Vinci za to wszystkie trzy mecze skończyła w trzech setach. Były to kolejno Christina McHale, Carla Suarez Navarro i Alize Cornet. We wszystkich przypadkach przegrywała pierwszą partię, by w dwóch kolejnych już triumfować. Warto dodać ze Roberta Vinci z Sarą Errani występują jeszcze w dalszym ciągu w grze podwójnej.

3. Tenisistki grały ze sobą pięciokrotnie, trzy razy lepsza okazywała się Serbka, ale miało to miejsce w 2004 i dwukrotnie w 2009 roku. W 2012 roku i na początku tego sezonu w Sydney lepsza była Włoszka.

4. Janković zaczęła sezon przeciętnie. W Australian Open doszła do III rundy, gdzie uległa swojej koleżance z reprezentacji: Anie Ivanović. W kiepsko obsadzonym turnieju w Bogocie (na kortach ziemnych) sięgnęła po tytuł, a w deblu doszła nawet do półfinału. W Indian Wells przegrała szybko ze Swietą Kuzniecowa.

5. Roberta Vinci w tym roku w deblu gra fantastycznie, a w singlu wiedzie jej się gorzej. Dotarła do ćwierćfinału w Sydney, III rundy Australian Open, półfinału w Dubaju i III rundu Indian Wells. Ten Dubaj jest wart odnotowania, bowiem pokonała tam Kuzniecową, Angelique Kerber, Samanthę Stosur, by ulec swojej przyjaciółce - Sarze Errani.

6. Zapowiada się ciekawy mecz, ale jednak ze wskazaniem na Włoszkę. Serbka miewa problemy z kondycją, szczególnie, kiedy sprzyjają temu warunki atmosferyczne. Włoszka gra okropne, nieprzyjemne i skuteczne slajsy. Jej tenis, odkąd gra na wyższym poziomie, zdaje się sprawiać dużo problemów Janković.

Nasz typ: zwycięstwo Roberty Vinci @2.10

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!