WTA: Najlepsza Australijka na koniec sezonu?


Zakład polega na wytypowaniu zawodniczki (z wymienionych), która będzie najwyżej notowana. Pominięto Samanthę Stosur, która aktualnie jest 16. rakietą świata i zdecydowanie najlepszą zawodniczką z antypodów.

Oto pełna lista:
Jarmiła Gajdosova @3
Ashleigh Barty @3.15
Casey Dellacqua @4.25
Anastasia Rodionova @7.50
Olivia Rogowska @15

Co ciekawe, Gajdosova z tego grona notowana jest najniżej, aktualnie zajmuje 238. miejsce, ale to kwestia tego, że była kontuzjowana, miała troszkę problemów zdrowotnych, ale z wymienionych tenisistek, ma największe dokonania na swoim koncie.

Drugą kandydatką jest zaledwie 17-letnia Ash Barty, prawdopodobnie to Australijka z największym potencjałem, na razie jest dobrze prowadzona, nie gra bez opamiętania wszystkich imprez, ale starannie dobiera kolejne starty. Razem z Dellacqą w poprzednim sezonie osiągnęła trzy deblowe finały wielkoszlemowe. Jeśli chodzi o potencjał z tej grupy i umiejętności, to ona byłaby faworytką, ale nie jest pewne czy wystąpi w tylu imprezach, by móc już zagościć w Top 100, ryzykowne.

Casey Dellacqua w eliminacjach australijskich o dziką kartę do Australian Open okazała się najlepsza. Tzw. "Wodzianka" to zawodniczka wszechstronna, a umiejętności deblowe windują ją w górę, przez co aktualnie zajmuje 142. miejsce i jeśli będzie grać tak, jak w eliminacjach o dzikusa, to spokojnie powróci doTop 100.

Anastasia Rodionova jest najstarsza z tego grona, gra tenis chimeryczny, jest dużo lepsza w grze podwójnej, singiel to raczej taki dodatek.

Olivia Rogowska kilka razy już pokazała potencjał, zajmuje 175. miejsce i zdawało się, że ma szansę zagościć w Top 100 na dłużej. Umiejętności są, z finansami większych problemów nie ma, ale czegoś jednak brak.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!