WTA: Najlepsza Niemka na koniec sezonu?


Zakład polega na wytypowaniu zawodniczki (z wymienionych), która będzie najwyżej notowana. Pominięto Angelique Kerber, która aktualnie jest 9. rakietą świata i zdaje się być aktualnie najlepszą niemiecką tenisistką.

Oto pełna lista:

Sabine Lisicki @1.61
Andrea Petković @3.10
Mona Barthel @12
Julia Goerges @12

Sabina Lisicki zagrała w finale Wimbledonu, a poza tym grała w kratkę. Gra siłowo, często zmaga się z urazami, przez co jest 15. na świecie, ale bez tego wielkoszlemowego finału byłaby dużo niżej, bo to niemal połowa jej dorobku punktowego za cały rok.

Andrea Petković była już w Top10 i... mogła spokojnie zagościć na dłużej na podium. Gra fantastyczny tenis, wydaje się być tenisistką kompletną, ale tu znów problemy zdrowotne przeszkodziły w karierze zawodniczej. Niemka odniosła dwie poważne kontuzje, wypadła daleko, daleko poza Top 100, ale powoli wraca do siebie. Aktualnie zajmuje 43. miejsce i awans jest kwestią czasu.

Mona Barthel jest tenisistką bardzo utalentowaną, ale nie na wszystkich nawierzchniach radzi sobie dobrze. Korty twarde są jej domeną, ale na mączce i trawie bywa już różnie. Niestety ta specjalizacja na hardzie nie wychodzi jej na dobre. Zajmuje 34. miejsce i ciężko będzie o znaczną popawę rankingu.

Julia Goerges zdaje sie mieć już najlepszy czas za sobą. Przynajmniej w grze pojedynczej, w której zupełnie nie zachwyca, na jeden dobry turniej przypada pięć słabiutkich i pełnych błędów występów. Na szczęście Goerges radzi sobie świetnie w deblu, to może być dla niej szansa na udane kontynuowanie kariery. W tej chwili piękna Julia jest 72. na świecie.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!